Avatar uživatele
Pokročilý

Kdo dal bance info?

Dobrý den, bylo mi schváleno Oddlužení, dnes mi však přišlo několik dopisů z banky kde jsem vyzýván k okamžitému vrácení platební karty, a byl mi zesplatněn zbytek úvěru který je řádně splácen v měsíčních splátkách, tento úvěr nebyl součástí Insolvenčního návrhu protože ho doplácí syn. To znamená že i když mi příjdou jakékoliv prostředky na účet tak jsou pro mě zmrazeny? Můj Insolvenční správce mi potvrdil že banku neinformoval. Kdo tedy? Nebo jak se to banka mohla dozvědět? Že jsem v Insolvenci?
Doplňuji:
Pro Agneta, klidně si shopuj jak chceš,nejspíše máš dokonale vytížený spodek (výrobní prostředek, než začneš ty Chytrá Horákyně tady poučovat, tak si nejprve šlehni a nenapadej slušné starší spoluobčany(72 let) svými egocentrickýmy názory.Jen pro upřesnění, já se dostal do finančních potíží díky svému vnukovi, kterému jsem plně důvěřoval, leč bohužel mě jen škaredě zneužil. A tobě Agneta přeji úplně to samé, co se stalo mi, jenže ty jsi natolik vylízaná, že tobě ani nedojde co děláš, jak mluvíš, jak se vlastně chováš. Ze všeho nejvíce miluji mladinké husičky. Které celý život manuálně nemakaly v těžkém průmyslu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Informace o už o podaném návrhu jsou veřejně dostupné v insolvenčním rejstříku (isir.justice.cz). Banky si běžně průběžně stahují všechny nové záznamy a porovnávají to na svoje klienty, protože je to pro ně důležitá informace.
Ke zbytku dotazu: že jste v návrhu neuvedla úvěr napsaný na vás je docela průšvih. Jak vás to mohlo napadnout? Vždyť jste mohla navrhtaké nout jen částečnou úhradu, ne?
Postup po sesplatnění úvěru se liší podle toho, o jaký úvěr jde a jestli máte na nějakém účtu kladný zůstatek. Každopádně byste si měla probrat svoje možnosti a s bankou se dohodnout: buď úvěr oficiálně převezme syn nebo ho doplatíte. Banka vám v toto chvíli může oddlužení napadnout ....

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Banka si s největší pravděpodobností informace
o Vás opatřila sama z insolvenčního rejstříku, kam jste
byl zanesen po podání žádosti o povolení oddlužení.

Škoda, že jste s bankou o odlužení nekomunikoval
před podáním žádosti. Zkuste s bankou komunikovat,
vysvětlit jim situaci, případně doložit, že/jak by syn
úvěr dál splácel.

A dohodněte se o dalším postupu s insolvenčním správcem.
Jak píše Pepa, oddlužení by Vám mohlo být zrušeno.


Avatar uživatele
Zlatý

Pro osobní bankrot jsou daná nějaká pravidla a podmínky. Ty když nedodržíš tak se nediv. Takovou blbost bych od tak "chytrého" člověka nečekal.
Jo a za svoje dluhy si v první řadě můžeš sám. Nikdo z nás.
Doplňuji:
Místo aby jsi se snažil zachránit co se dá, špehuješ jako tajný agent.


Avatar uživatele
Zlatý

Dědo jeden zlý, škaredý a pokakaný /takto mě kárávala vnoučata za přílišnou přísnost/, komu zde vlastně spíláš? Každý zde může projevit svůj názor, zkušenost i podělit se o bebínka, ale slušnou formou. Ty však okolo sebe pliváš jen jed a síru. Pak se nediv, pokud nás mladší generace vidí jako nerudné a zatrpklé mrzouty!!


Avatar uživatele
Zlatý

Neverte v dôvernosť a tajomstvá bánk. Banky sa navzájom informujú.


Avatar uživatele
Zlatý

Existují (i na netu) registry dlužníků, kteří jsou v oddlužení ( vyhlásili bankrot ). Takže pro banku není problém si tyto údaje zjistit.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Agneta

Rommart >>> "starší spoluobčane", jsi ošklivý a negalantní, a ještě k tomu žiješ nekorektní život a svádíš to na vnuka...je vidět, že nemáš vůbec rozum. Nevím, co má znamenat "dokonale vytížený spodek", "výrobní prostředek"(?), "si nejprve šlehni", ale asi nic dobrého. Moji odpovšď jsi smazal, neboť ti moc nastavovala zrcadlo, což tobě nikdo nesmí - tak kdo je tu egocentrický? :DD

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 839
Zlatý mosoj 444
Zlatý ivzez 298
Zlatý gecco 271
Zlatý Hlada 263
Zlatý standa 200
Zlatý led 181
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 173
Zlatý annas 172

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.