hanny 2

Kdo chtěl koho sežrat?

Ventilačkou mě teď vletěl do pokoje chroust,strašně jsem se lekla,chvíli lítal kolem okna.Chtěla jsem ho utěrkou vyhnat ven,ale zapadl za stůl,čekala jsem,že vyletí,ale nic.Posvítila jsem si baterkou za stůl a vidím chrousta bojovat s pavoukem,který byl podstatně menší,ale zdálo se,že ho chce omotat do pavučiny.Chvíli jsem se na ně dívala,ale doteď mě není jasné,kdo koho chtěl sežrat.Pavouka jsem umlátila plácačkou/omlouvám se všem,co mi vynadají/ a chrousta jsem nabrala na plácačku a vyhodila oknem.Vůbec nevím,jak jsem to dokázala,klepu se ještě teď,strašně se takové havěti bojím,ale nic jiného mě nezbylo,jsem sama doma.
Doplňuji:
Hanulko dík,tam je to přesně popsaný,nějak tak to bylo.
Ani nevím,že je chroust škodlivej,jinak se štítím a bojím všeho,co má víc noh,vadí mě i moucha,když po mě leze a z pavouků mám přímo fobii!

Nejlepší odpověď
dědapetr

Bylo by lepší to udělat obráceně,pavouk je užitečný a chroust škodlivý.A ne­nadávám jen informuji.

Další odpovědi
ten který je

No teda!;-)
http://www.you­tube.com/watch?v=FBGQW6-Bes0

hanulka11

chrousta jsem už neviděla asi 45 let
myslím, že to byl "nerovný boj "
Doplňuji:
tak jsem něco našla

http://tin.ic­.cz/index.php?s=mak

anonym

Chroust se živí listím takže je jisté, že to byl pavouk, kdo chtěl žrát.

fablen

Chroustů je letos asi hodně – právě včera i k nám vletěl do obýváku (dveřmi od balkonu, na okně je síť a tudy by neprolezl). Okamžitě jsem vyskočila z gauče a běžela s křikem do ložnice a za sebou důkladně zavřela dveře. Manžel naštěstí byl doma a zneškodnil ho. Pokud by doma právě nebyl, tak mě do obýváku ten den určitě nikdo nedostal.

Štítím se brouků víc než čehokoli jiného (pavouci, hadi, myši…)

venkovan

Zachránit chrousta – to není šťastná volba.
jen pro představu jeho ponravy 4 roky hlodají kořínky rostlin včetně zeleniny, malých stromků apod., brouci zas dokáží zcela ožrat listí třešní a i jiných dřevin.
Ale nevím proč se bát brouka či pavouka. Většina je neškodných, jen u těch pavouků se objevil i ve střední Evropě již jeden trochu jedovatější než by si jeden myslel.

jendahun

Člověk se bojí většinou toho,co nezná.Já jsem odpor k některým zvířatům a hmyzu řešil tím,že jsem si o nich něco nastudoval,pak je pozoroval a nakonec pokud to šlo i ohmatal.Pak jsem zjistil,že had má jemnou příjemnou kůži,pavouk je zajímavý hmyz,pokud mě nekousne,(i to se stalo),brouk – chrobák,říkali jsme mu hovnivál,je strašně srandovní stvoření a neohrabané a chroust je strašně příjemný v ruce,v sevřené dlani krásně škrabká a i jinak je to pěkný kousek brouka.Kdyby byl přírodě tak strašně nebezpečný,tak už by tu asi nic zeleného nerostlo.Příroda si většinou sama poradí.Kromě přemnožení lýkožrouta.Mi­mochodem taky zajímavý brouk.Jediné s čím si s touto metodou neporadím,je člověk a konkrétně jeden osmahlý druh,nebo větev homo…

Terryle

Kdybych byla potvora škodolibá, řekla bych, že chtěli oba sežrat Vás ;o)

Vážně odpověděli už ostatní. Zabíjet pavouky není šťastný, ale já se vám nedivím… mám podobnou fobii na většinu hmyzu i pavoučích a jiných havětí, akorát s tím rozdílem, že já se k nim většinou ani nedokážu přiblížit a tudíž je nevraždím. Ale není to žádná zásluha :o/

arygnoc

ten chroust měl štěstí – já by je umláti oba (i pavouka) – užiteční-neužíteční.

živej hmyz, i ten, co mám rád na talíři, mi je odpornej (no jo, je to fobie.

klidně na mě pošlete Srstku.

hanny 2:

já bych asi celou noc nespal.
hezké drama.

pokazdejinak

teda nejsem si jistá, ale mám takový dojem, že chroust je ohrožený… takže podle mě jste si vybrala správně. navíc vylétají jen jednou za 4 roky, takže jestli jich je letos víc, tak bude zase nějakou dobu pokoj