annas

Kdo byla princezna Pocahontas? Jde o skutečnou postavu nebo o mýtus?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Před 400 lety žilo v zemi Chesapeake ( později Angličany nazvána Virginie ) děvče jménem Pocahontas. Jméno jí dal otec a znamenalo Nejmilejší dcera. Její matka Halewa ji pojmenovala Matoaka – Malá uličnice. Narodila se roku 1597 ve vsi náčelníka Powhatana – Werowocomoco. Bylo jí teprve 10 let, když zastavila své lidi, kteří chtěli zabít anglického kapitána Johna Smithe. Angličtí kolonisté v Jamestownu ji později vídávali, jak při svých návštěvách dělá přemety. Byla hezká, drobná a mrštná. Powhatan měl početnou rodinu – asi 87 dětí. Pocahontas byla jeho nejoblíbenější dcera. Lidé uctívali boha války Okewase. Starý Quiyoughcosuck, Okewasův kněz, nosil náušnice z živých hadů a byl s Pocahontas ve sporu. Počet lidských obětí Okewasovi dosahoval několika set. Pocahontas se také pokusila o záchranu 3 anglických chlapců jménem Thomas, Henry a Samuel. Jednoho dne byla Pocahontas podvodem odvezena do Jamestownu. Tam se setkala s Johnem Rolfem a toho si také vzala. Narodil se jejich syn – Thomas. Mezitím Ratcliffe falešně obvinil a odsoudil Johna Smithe. Po dlouhé době se také setkala se svým otcem Powhatanem. Pak ale odcestovala lodí zpět do Anglie roku 1616. Princezna Pocahontas – známá také jako Lady Rebecca Rolfeová – se setkala s mnohými z většiny slavných lidí Anglie své doby.....dál v odkazu

Zdroj: http://pocahon­tas.blog.cz/0606/le­genda-o-pocahontas

Další odpovědi
vagra

Skutečný příběh princezny Pocahontas je velmi smutný. Ve věku 17 let byla zrádně zajata Angličany a více než rok držena jako rukojmí v Jamestownu. Během jejího zajetí se do ní zamiloval 28letý vdovec jménem John Rolfe, zařídil její propuštění na svobodu a oženil se s ní. John Rolfe vstoupil do dějin především tím, že jako první začal ve velkém obchodovat s tabákem. O dva roky později se Rolfe a Pocahontas vydali do Londýna, kde se při jedné společenské události setkala i s Johnem Smithem. City, které k němu chovala se v žádném případě nedají označit za něžné, protože se k němu veřejně otočila zády a zakryla si tvář. Při jejich dalším setkání ho rovnou označila za lháře a vykázala z domu. Pobyt v sychravé Anglii se však stal mladé jednadvacetileté ženě osudným a v roce 1617 zemřela na následky nemoci. Byla pohřbena v Gravesendu, ale její hrob byl při rekonstrukci kostela zničen.

Teprve po její smrti začal „hrdina“ John Smith vyprávět svoji historku o tom, jak mu čerokézská princezna Pocahontas zachránila život.
Kmen náčelníka Powhatana, který smrt své milované dcery přežil jen o pouhý rok, byl v následujících letech bělochy zdecimován a vyhnán ze svého území. Takto skončil příběh prvních amerických Indiánů, kteří se dostali do kontaktu s bílými přistěhovalci. Příběh s tragickým koncem, jenž se systematicky v mnoha dalších podobách opakoval při nezadržitelném postupu kolonizátorů do amerického vnitrozemí.
Doplňuji:
Jednání bledých tváří s Indiány se od dob minulých příliš nezlepšilo.

Zdroj: zkráceno z-http://www.bushka­.cz/archiv/po­cahontas.html