bart2000

Kdo byla matka Ivana Olbrachta?

Hledal jsem to všude možně, ale nenašel jsem to :/

Nejlepší odpověď
annas

Byla to Kamila Schönfeldová, která pocházela z česko –židovské rodiny.

Matka se stala předobrazem postavy Jarmily z Olbrachtova románu Podivné přátelství herce Jesenia. Tento román věnoval právě jí: „Přesladkému srdci své maminky.
Doplňuji:
Kamila Schönfeldová, provdaná Zemanová. Její manžel Antonín Zeman = spisovatel Antal Stašek. Jejich nejstarší syn Kamil Zeman = spisovatel Ivan Olbracht.

Jinak diskuze..

Další odpovědi
Lili Marlene

Kamila Schönfeldová.