Kdo byl zaměstnavatel u porodních bab?

Nejlepší odpověď
Anikitos

Pracovaly buď pro sebe, kdy samy nabízely své služby nebo v nějaké léčebně-nemocnici anebo byly zaměstnávány na nějakém hradě, paláci, větším domě, kdy jim plat poskytovala hl. vůdčí osoba domu.
A pak taky mohly být vesnické/městské porodní báby, kdy plat dostávaly od vedení města – tedy zaměstnavatel byl stát.

Záleží na situaci a místě kde se vyskytovaly, podle toho byly zaměstnávány…

Další odpovědi
Edison

To byla živnost. Mám pocit, že dokonce volná.