WeeBear

Kdo byl zakladatelem Československé pošty?

Kdo byl zakladatelem Československé (po roce 1993 České) pošty? A pokud by to někdo věděl, nebo by byl schopný najít, jaké bylo datum? Našla jsem jen ‚něco na začátku roku 1925‘. Má to být práce s internetem, ovšem nemůžu nic kloudného najít. :(
Doplňuji:
baghira: Děkuji moc, je to přesně to, co jsem hledala. Na stránkách pošty už jsem odpoledne hledala, ale koukala jsem do špatné sekce.

Nejlepší odpověď
Drap

Zakladatelem fungování české pošty po odělení od Rakouskouherska bylo ministerstvo pošt a telekomunikací 13. listopadu 1918

Další odpovědi
baghira

Má to být práce s internetem? Takže domácí úkol?

No dobře, takže kde jinde to hledat, než na webu České pošty?
http://www.ces­kaposta.cz/cz/o-ceske-poste/historie-ceskoslovenske-a-ceske-posty-id32109/