nikisou

Kdo byl ve středověku označován jako ,,barbar´´ a proč? Jakého člověka tak můžeme označit v dnešní době?

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si archív. Tato otázka se několikrát již objevila.

http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=barbar

Dnes barbar:. hanl. nevzdělaný, hrubý člověk vůbec; nevzdělanec; hrubec, surovec, ukrutník: fašističtí b-ři

Doplňuji:
Ještě jsem vám našla jeden odkaz, kde je barbarizace a stěhování národů ve středověku přehledně zachycené

http://hrooch­.wz.cz/school/his­torie/rany_stre­dovek.html

Období středověku
Barbar = ani Řek, ani Říman, cizinec, který mluví jinou řečí, má jiné zvyky, hodnoty – lidé nevzdělaní a suroví

Germáni = Římané je označovali barbary, protože neuměli latinsky a byly z velké části negramotní.
atd.

Další odpovědi
Pepa25

Spíš ve starověku, ne? Slovo je řeckého původu, původní význam mělo za antiky a přenesený později (až do dnes).

annas

ad Pepa25 , otázka zněla na středověk, nikoliv starověk. Nebylo lepší ověřit si svou odpověď?

Je rozdíl mezi názroem a odbornou odpovědí.