HOMER

Kdo byl první český autor?

Kdo jako první Čech napsal knihu a kdo poprvé napsal knihu v češtině?
Doplňuji:
jsem rád že se objasnilo na co je tenhle server,ale bohužel nikdo zatím neodpověděl.

Nejlepší odpověď
annas

První česky psaná kniha byla tzv. Dalimilova kronika z počátku 14. století.

Další odpovědi
HerbiG

alneed.cz vis na co je tenhle server?? aby se lide dozvedeli nove veci a aby nemuseli hledat na googlu :) takze sem napises otazku a nekdo ti muze i nemusi odpovedet,takze se uklidni ..

Tombik

Kámo, zkus používat Google ;).

Zdroj: www.ikaros.cz/no­de/1579