Rokio

Kdo byl podle vás nejkrutějším panovníkem Velké Británie?

Který vladař byl podle vašeho subjektivního názoru tím nejhorším a nejzlejším vládcem této země v průběhu dějin?

Nejlepší odpověď
annas

Panovníl = osoba, ktesrá. je v čele monarchie, vladař, vládcej

„Od roku 600, kdy se na ostrovech začalo šířit křesťanství, byla země rozdrobená na množství jednotlivých království, které mezi sebou bojovaly o svrchovanost. Jedním z nich byl Alfréd Veliký, který zastavil loupeživé vpády Vikingů a poté ho uznali i ostatní vládci za svrchovaného pána.“

http://www.mi­nulost.org/ar­chiv/61/panov­nici-anglie-a-velke-britanie

Našla jsem, že King John byl nejvíce zlý monarcha v historii Británie:

https://www.te­legraph.co.uk/cul­ture/11671441/­King-John-the-most-evil-monarch-in-Britains-history.html

Ivzez, dá se použít i 3. stupeň „nejzlejší“, protože jde o jedince, který úmyslně ubližuje, škodí ze všech panovníků nejvíc..

Další odpovědi
Klaproth

Myslím, že žádný britský panovník nebyl vyložený kruťas. Mezi anglckými krály by se jich pár našlo, ale na ně se zřejmě neptáš…

ivzez

„Nejzlejší“?
(Opravdu jsi odmaturoval z češtiny?)

Dochy

Ivzez, myslím, že „nejzlejší“ je OK s tím, že všichni vědí, že se tento novotvar „češtině nelíbí“ ale v jistých kontextech zkrátka nese tento tvar informaci, kterou jinak vyjádřit nelze (nebo alespoň ne na stejný počet písmen)

annas

Přídavné jméno zlý se stupňuje nejen jako horší, nejhorší, ale existuje i možnost zlý, zlejší,. nejlejší.

"Nepravidelně tvoří tvary druhého stupně přídavná jména dlouhý (delší), malý (menší), velký (větší), dobrý (lepší), zlý (horší).

Má-li přídavné jméno zlý význam ‚který úmyslně ubližuje, škodí‘, je spisovný také druhý stupeň zlejší."

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?id=zl%C­3%BD_1&ref=zl%C3%BD#bref2

Taklže ubližoval panovníkem lidem? Když byl podle dotazu krutý?

Dochy

ok, dík…

Dochy

Ivzez, myslím, že „nejzlejší“ je OK s tím, že všichni vědí, že se tento novotvar „češtině nelíbí“ ale v jistých kontextech zkrátka nese tento tvar informaci, kterou jinak vyjádřit nelze (nebo alespoň ne na stejný počet písmen)

Dochy

proč to tu proboha mám dvakrát?? ☹