Alesh

Kdo byl nejvýkonnější kat v historii?

Myslím to samozřejmě tak, že on byl tím exekutorem čili fyzicky prováděl popravy. Tedy nemyslím vládce apod., kteří jen rozhodovali. Zrovna tak nemám na mysli pilota, co shodil atomové bomby na japonská města apod., neboť se nejednalo o popravu v pravém slova smyslu.

Nejlepší odpověď
marci1

Zřejmě to byl sovětský kat Vasilij Blochin. Má na svědomí údajně až padesát tisíc obětí a jeho jméno je kvůli množství usmrcených i v Guinessově knize rekordů. Na přímý příkaz diktátora Stalina likvidoval všechny, kdo se protivili komunistickému režimu, a při katyňském masakru v roce 1940 prý zastřelil až sedm tisíc lidí za měsíc. Doba jeho řádění skončila společně se Stalinovou smrtí v roce 1953. Zemřel o dva roky později – 3. února 1955 – a nikdy nebyl potrestán.
Nosil koženou kapuci, řeznickou zástěru a kožené rukavice. To bylo údajně jeho pracovní oblečení, které si bral před popravami. Byl to profesionál, zabíjel celý život. „Blochin potřeboval na popravu jednoho vězně méně než dvě minuty,“ potvrzuje německý historik Jörg Baberowski v knize Scorched Earth: Stalin's Reign of Terror.

Více ve zdroji: https://ct24.ces­katelevize.cz/ve­da/3042243-stalinuv-kat-blochin-zabil-tisice-lidi-obeti-strilel-do-krku

Další odpovědi
aliendrone

Tak z mnoha zemí přirozeně nemáme příslušné statistiky (Čína) a i z těch známých jsou pochopitelně diskutabilní. Zatím panuje shoda, že nejvýše na bedně stojí „Stalinův popravčí“ Vasilij Michajlovič Blochin s cca 50000 vlastnoručně popravenými za „celou kariéru“ (převážně střelou z pistole).
https://nasre­gion.cz/neuve­ritelne-a-presto-pravdive-stalinuv-vrchni-popravci-strilel-odsouzene-kazde-tri-minuty-84825/

Kepler

To všechno je jen čajíček proti Alienovi. Sežral všechno, co se ve vesmíru pohnulo, až si nakonec zkazil žaludek Predátorem. Od té doby zabíjí na Žižkově jen myši. Bohužel statistiky taky neexistují.

plebs

Velmi slušný výkon provedli Chorvaté 24 letý Peter Breicg za den usekl hlavu 1300 Srbům a druhý Miroslav Filipovič jenom 1100 useknutých hlav v koncentračním táboře Jasonevac, první dostal odměnu opečené prase druhý jenom opečenou půlku.
Mladí Chorvaté měli v plánu vybudovat čistý Chorvatský národ bez Srbů Romů a Židů. Plynová komora pro vězně bylo vykoupení z pekla jinak se použily nože, pilky, kladiva, háky prořezávání očí a končetin to vše živé před očima dětí matek i otců / i někteří nacisté nemohli uvěřit co se tam dělo /.
Oba vítězové v usekávání hlav se dožili vysokého věku v Americe.
Zdroj. Horstenauův deník.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

aliendrone

Kepler>>> Jo takhle ty? ;) :D :D
V Praze jsem kvůli jejím „zajímavostem“, jako jsou třeba centrální archivy apod. Což mi dává možnost se s ostatními podělit o obsah jednoho spisu. >>>

Výpověď paní Keplerové u rozvodového soudu:

Vážený pane předsedo, rozvod považuji za nezbytný. S Keplerem to bylo každý den stejné – večer přišel z práce, uvařila jsem mu večeři, snědl ji a pak mne na 3 hodiny zatáhl do postele. Takhle to šlo den za dnem. Už jsem byla zoufalá, nemohla jsem ani chodit, takže jsem zavolala jeho šéfovi do práce, že je Kepler moc bujný a jestli by mu té práce nemohl pořádně přidat. Jeho šéf měl pochopení, takže když se další den Kepler vrátil domů, byl celý sešlý, sotva lezl a povídá: „Já jsem ti TAK utahaný, že snad ani jíst nebudu a hupsnem na to rovnou!“

Já dodám jen, že okresní soud rozvodovému návrhu paní Keplerové vyhověl a rozvedl jejich manželství již při prvním stání. (možná při DRUHÉM, pokud započítáme i to Keplerovo, což je diskutabilní, neboť jde o setrvalý stav) ;) :D :D

Kepler

😎

Alesh

Jo, o tom Blochinovi jsem nedávno četl článek a to mě inspirovalo položit právě tento dotaz.