Zvědavý

Kdo byl nebo je) Čech který se ve světě nejvíce proslavil ??

At už v čemkoliv. Prostě světově známý..

Nejlepší odpověď
ivzez

Já bych řekla, že Karel IV. a Jan Ámos Komenský …

V poslední době asi Karel Got a Jágr.

Další odpovědi
Drap

Jára Cimrman

marci1

Těch by bylo ! 🙂 Jen tak namátkou : Baťa, Havel, Komenský, Čapek, Wichterle, Albrightová, Forman, Dvořák, Mendel, Janáček, Kundera, Destinová, Janský, Zátopek, Čáslavská, Jágr, Navrátilová, Lendl, Svatá Anežka, Seifert, Remek, Freud, Kafka atd. 🙂

Emefej

Podle mě je to Antonín Dvořák.
Doplňuji:
Dále mě napadá Franz Kafka, ale on nebyl Čech.

anonym

Václav Havel.

anonym

Já, ale to bude až později.
Doplňuji:
Čím že Havel proslavil Česko? Snad ne výrokem: komunisti vás budou strašit nezaměstnaností… ?

Kelt

Někdo se proslavil jako sportovec, jiný jako politik, vynálezce, vědec nebo obchodník, či umělec. Může to být Baťa, Heyrovský, a spousta dalších.

Luxx

Sigmund Freud.. ale ten se v ČR jen narodil a pak žil jinde, tak nevím, jestli se taky bere jako Čech

anonym

Vašků Havlů
Doplňuji:
(kutil Tim hadra)

Agneta

marci a Luxx >>> S. Freud snad ale neuměl česky, Kafka a Mendel asi taky ne:D

Emefej

ivzez – Karla Gotta ve světě, kromě SR, D a A, nikdo nezná.

Agneta

A kdo má být ten Jágr – nevím, to jsem opravdu ještě nikdy neslyšela, a za blbou se nepovažuji:D