Kelt

Kdo by nesl větší vinu, kdyby se vnukovi něco stalo?

Minulý týden přijel syn s rodinou a 3 vnoučaty a když jsme se vrátili z výletu, zjistil jsem, že další vnuk zapojil do zásuvky ruční mixér. Zásuvka byla součástí šňůry zapojené do zásuvky ve stěně se třemi zásuvkami, s nichž jedna byla připojena k počítači, druhá měla bezpečnostní jištění – bílý kruh a ve třetím byla zapojena stolní lampa – zástrčka se dvěma kolíky. Vnuk lehce vytáhnul tuto zástřku a dal tam obdobnou od mixéru. Naštěstí ho neumí spustit. Ráno jsem odjel a v zásuvce byla zapojena stolní lampa, babička a matka vnuka byli obě doma. Když jsem se vrátil a viděl, co se stalo, tak jak udělal kravál, ale řekly, že za to mohu sám, že je to moje vina.
Vnuk se pohybuje po bytě a přemisťuje věci z místa na místo, Ženské pořád tvrdí, že mají hodně práce. Naštěstí to tentokrát dopadlo dobře, ale kdyby ne, tak kdo by nesl zodpovědnost za případný úraz? Děkuji

Nejlepší odpověď
Kepler

Jednoznačně nese zodpovědnost ten, pod jehož dozorem dítě je. Chápu, že uhlídat děcko je horší, než uhlídat pytel blech, ale s tím se musí počítat. Děcko může přijít k úrazu třeba tím, že vypadne z okna, převrátí něco na sebe, něco zapálí, atd.

Další odpovědi
aliendrone

Logicky ten, kdo dozoruje haranta, tady některá z bab. Ale moje rada zní, trvej sice na svém (protože máš pravdu), ovšem moc kolem toho nedělej furóre, ony samy dobře ví, že ho měly hlídat lépe. Jinak s tebou nebude mluvit ani klika od dvěří a studené večeři nemluvě. Však víš, blbky mají vždycky pravdu a když se na něčem proti chlapovi shodnou… ;) :D :D