ellamakrela

Kdo by měl platit na 1.schůzce?

Dobrý den, dneska jsem byla na první schůzce s jedním mužem a on si za sebe nechal zaplatit. Lehce jsem z toho byla konsternovaná, protože mě pozval on nikoliv já jeho. Nemám problém si zaplatit svoji útratu, ale tohle mi přišlo trochu moc. Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… to je furt genderová vyváženost, emancipace, rovnost pohlaví a když dojde na lámání chleba, tak se v nich objeví obyčejný ženský …
… je to moc, jsem z doby, kdy muži byli džentlmeni a ženský slabé pohlaví …
… dneska máte co jste chtěly, jak jste zasely, tak sklízíte a dobře vám tak !!!

Další odpovědi
aliendrone

Myslím si to samé, co McMerkurion! Po MNOHA negativních zkušenostech lze gentlemana ve mne najít v případě, že „se zapomenu“ a učiním tak bezmyšlenkovitě. Zvyk je železná košile a např. přidržet ženě dveře pokud jimi oba procházíme apod. je prostě něco jako reflex. Proto těch MNOHO zkušeností, jinak jsem schopen se poučit hned napoprvé. ;) :D :D

Je fakt, že většina žen je normálních (myslím) a takovou úsluhu jako je přidržení dvěří přijme s naprostou samozřejmostí normálně, tak BOHUŽEL to na čele nemají napsáno. Je velice nepříjemné, když se narazí na „genderově vyváženou“ feminolesbu, která se na oplátku do mě pustí: „Co si to dovoluji, myslím si snad, že neudrží dvěře sama a že se o nic neprosila?!“ a veřejně mě označí za šovinstické prase, vtíravého úchyla (a všichni kolem co nic nepostřehli si myslí, že jsem jí snad přinejmenším strčil ruku do rozkroku nebo co)…

To si jeden pak rychle rozmyslí, jestli má ženě, která upadla pomoci vstát (jak v normálním světě mužům velí slušnost) ANEBO se usilovně zajímat o cosi na opačně straně!

Tudíž popsané jednání mne nepřekvapuje, je prostě přirozeně gradovaným důsledkem výše popsaného a myslím si, že takové jednání ZDALEKA není konec, bude hůř! Inu – kdo chce kam, pomozme mu tam! ;) :D :D

BTW – dovedete si dnes někdo představit situaci „Titanic“, kdy naprostá většina mužů se samozřejmostí přijala rozkaz, že „Do člunů ženy a děti první!“ ;) :D :D
A co by na to asi řekly „genderově vyvážené“ pasažérky? Postavily by se natruc na konec fronty? ;) :D :D

Rokio

Máte pravdu. Platit měl on, když vás pozval. Navíc na první schůzce by měl platit vždy muž, pokud se pár nedohodne jinak.

Edison

Já na to odpovím spíš takhle: https://www.y­outube.com/re­sults?search_qu­ery=co+ned%C4­%9Blat+na+prvn%C3%AD­m+rande&oq=&gs_l=

ivzez

Neberu jako pravidlo, že na první schůzce má platit muž.
Podle mne je i na první schůzce placení věcí dohody.

autacek

Jak zde již padlo, chcete tu emancipaci a rovnost, tak si s ji alespoň vychitnala se všim všudy. Nehledě na to, vůbec ti nevím, jak se taková situace může stát 😁, přece někdo musel říct o účet, ne? Nebo on se v kritický okamžik někam zdejchnul?

V obecné rovině mám pocit, že chlap bude stejně platit vše celý život, neb na tom bude (většinou) ve vztahu finančně líp, tak že jestli zaplatí útratu i teď, je už jen drobnost.