Mili @

Kdo by chtěl z města na venkov?

To byl odjakživa můj sen, bydlet někde na venkově. Jenže jsem se vdala tak „dobře“, že to prostě nešlo.
A asi už ve městě zůstanu do smrti!!!!
Doplňuji:
Miroslavst:
přesně takhle bych to chtěla!!!!

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Záleží na tom, co je považováno za venkov. Pražák řekne venkov i velkýmu městu.
Ale jinak bych chtěl jít na vesnici, mít tam domeček, zahrádku, chovat zvířátka.

Další odpovědi
dudu

Vše má rub a líc. Narodil jsem se a vyrostl na typické vesnici, rodiče měli záhumenkové hospodářství s řadou zvířat vč. krávy. Posléze jsem se za manželkou a za prací odstěhoval do okresního města a žijeme v perfektně rekonstruovaném bytě – bytovém domě. V rodišti však vlastníme chalupu s velkou zahradou, kde vždy přes léto pobývaly naše děti a nyní vyrůstají i vnoučata. Děti mají volnost , rochní se v bazénu a „pasou“ na zahradě. Je nám zde opravdu bezva. Ovšem s úderem prvním mrazů vše zazimujeme a řekl bych, že docela rádi zalezeme do tepla v městském bytě. Trvale by na vesnici asi nikdo z rodiny sice žít nechtěl, ale koncem zimy se tam už přímo těšíme. Takže vlastně nevím co je nejlepší.

anonym

já jsem se na venkově narodila,a asi i umřu,neumím si představit žít ve městě,ale domov je především tam kde máme rodinu,přátele a cítíme bezpečí,i město může mít své kouzlo

mosoj

Pocházím z venkova a dětsví jsem na venkově prožil. Dnešní venkov je ale jiný, bohužel horší ( lidově řečeno chcípl tam pes).

Přesto bych ve městě nechtěl bydlet ani za nic. Bydlím v malém městečku ( spíš větší vesnici) v rodinném domku. Do velkého města to mám cca 20 km a toto považuji za nejvhodnější. Užívat klidu venkova, když si vzpomenu zajet si do města a za chvilku upalovat do klidu přírody.

Mám možnost jezdit do svého rodiště na chalupu je tam krásně, ale žít trvale bych tam nechtěl byť jsem spíš člověk samotář.

Plně vás chápu, nemít možnost jít do přírody kdy si vzpomenu by mě také deprimovala.
Na druhé straně když víte, že nejbližší ošetření na př. zubů je 60 km daleko, vám na klidu také nepřidá.

hanulka11

Já před lety cca 30 odešla na venkov z města a nyní už jsme 4roky město-takže, jsem zase ve městě.

elektrikář

Já jsem to udělal z Prahy jsem se přestěhoval na malou vesnici. Neuvědomil jsem si co to všechno obnáší.V létě je tu krásně do lesa je 10 minut.V zimně je to horší do krámu pro maso musím jet 4,5 km
Místní krámek je předraženej na každou položku kterou koupím v supermarketu si zde připočítávají 6 – 7 kč . Dokud mi jezdilo auto tak to šlo. Jenže teď jsem v důchodu a asi na opravu neušetřím.Práce se tu žádná nedá sehnat.