Kelt

Kdo by byl odpovědný za případnou škodu v tomto případě?

Pracovníci potřebovali ohradit prostor pro vozidla, tak tam umístili zátarasy. Ten, kdo jim práci nařídil jim sehnal lehké zátarasy, které se díky silnému větru mohly snadno někam pohybovat a způsobit například škodu na vozidle. Kdo by byl odpovědný za škodu na vozidle v tomto případě? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Vyžadovat po větru odpovědnost za škodu jaksi nejde, takže bych to požadoval po té firmě. Evidentně by šlo o nevhodné a nikoliv bezpečné označení. Pokud by ovšem nešlo o živelnou pohromu v podobě vichřice.

Další odpovědi
cukrar

Existují předpisy, které řeší, jak mají být určité značky připevněny, zatíženy. Třeba na přenosných značkách, můžou být max, jen dva černé držáky, pokud je třeba více zatížit, musí se použít pytle s pískem.