JežíšKristus

Kdo bude stát v čele ozbrojených sil ČR, pokud bude zítra ČR vojensky napadena?

Doufám, že na této pozici mají Češi někoho akčního a schopného činit zásadní rozhodnutí v otázkách vteřin – to se nicméně od vrchního velitele ozbrojených sil očekává.

Nejlepší odpověď
aliendrone

A donesla se k tobě vymoženost zvaná MAPA? Jsme totiž v TOTÁLNÍM OBKLÍČENÍ našimi spojenci z NATO. :)

Tedy ne že bych pochyboval o tom, že KDYBY na to přišlo a vypadalo to na nějaký zvrat, že by nás nepřispěchali „osvobodit“ jako svého času Rusmeni, ale situace se mi nezdá nějak závratně krizová. A ohledně napadení Čínou – to asi špatně chápeš. To „protunelování se“ je míněno skrze FIREWALLY (tedy KYBERÚTOK), nikoliv doslovně. ;) :)

Jinak by bylo zajímavé vědět JAKÁ „zásadní rozhodnutí v otázkách vteřin“ od našeho vrchního velitele ozbrojených sil očekáváš (třebas i v OPTIMÁLNÍM případě). Něco ve smyslu:
„Pane prezidente, Rusové na nás odpálili jaderné střely, budou zde za 2 minuty!
Doporučujeme vydat rozkaz k okamžité a úplné reakci – odpálíme všechny 3 poplašňáky a možná i oba dělbuchyy, pokud to stihneme, potažmo se rozhodnete rychle!“ ;) :D :D

No ale abys neřekl a měl v tom jasno, JAKOU hraje roli vrchní velitel Črdele > https://vojen­skerozhledy.cz/ka­tegorie-clanku/strategicke-rizeni/prezident-jako-vrchni-velitel-1 . :)

Další odpovědi
orwell

Kdybys viděl film „Knoflíková válka“ a dával pozor, tak bys věděl, kdo může být velitelem.

Ametyst

To je zase blbost: kdo že by ČR vojensky napadl? Němci, jako v minulosti?

Drap

Samozřejmě, ošetřuje to ústava. Velení převezme premiér, tedy A.Babiš.

zjentek

M. Zeman. Bude v čele ležet.

plebs

Madam Alex s mlynářovic práškem.

led

orwell, geniálna odpoveď.
Dostatočnú odpoveď na otázku vojenskej hierachie by minimálne každý z odpovedajúcich vojakov a absolventov ZVS (základnej vojenskej služby) mal ovládať.

JežíšKristus

Líbí se mi, jak se historie opakuje. „Prosímtebe, kdo by Československo mohl napadnout, jsme v obklíčení spojenců, Francie to jistí. Beneš žádná těžká rozhodnutí činit nemusí, je to pohoda.“

aliendrone

JežíšKristus>>> Jdi se omluvit profesorovi/ce dějepisu, žes při hodinách chrápal. Víš, za Beneše jsme sice BYLI v oblíčení, ale NEPŘÁTELI. :D :D :D
Německo – jasný nepřítel č.1
Maďarsko – jasný nepřítel č.2
Rakousko – o pozici nepřítele č.1 ho připravil teprve Hitler (po 1. sv. se všichni báli restaurace Habsburků), poté napjaté vztahy a po jeho obsazení (anšlus) už to bylo Německo
Polsko – VELMI napjaté až nepřátelské vztahy díky dementní Benešově politice
Rumunsko – tenkrát jsme měli pár km společné hranice na zakarpatské Ukrajině > původní spojenec (Malá dohoda), ovšem už v začátku 2. poloviny třicátých let bylo jasné, že inklinuje „jinam“ a ostatně ani Jugoši (království SHS, poslední člen Malé dohody) dávali jasně najevo, že na původní (protihabsburský) cíl Malé dohody nereflektují.

Že Beneš nakonec musel čelit důsledkům SVÉ VLASTNÍ neschopnosti a demence sice je pravda, ale určitě se nemusel rozhodovat „v řádu vteřin“, to je JISTÉ.

JEDNOU se nakonec „něco semele“, to je také jisté. Ale neplaš se, když uvidíš jak na zahrádce roste kopeček hlíny, to určitě nebudou protunelovávající se Číňané, ale krtek nebo jiná potvora.
Mnohem silnější strach bys měl mít z „vnitřního nepřítele“ (skrývajícího se mezi námi), třeba z ekozelených a genderově progresivních vymaštěnců, kteří jsou schopni TAKOVÝCH hovadin, že to rozum nebere. NAŠTĚSTÍ měla generace Husákových dětí rozum a zplodila jich méně, než bylo jinde obvyklé a tudíž ZATÍM jsme i v tomto ohledu na tom ucházejícně. ;) :D :D