kokos23

Kdo bude platit nemocenskou? Manžel dostal výp.ve zkuš.době. Jaká je ochraná lhůta, kdy může být nemocný tzv. na podnik?

Doplňuji:
Děkuji Stando!!!!

Nejlepší odpověď
standa

Ochranná lhůta činí 7 dní od skončení pracovního poměru. Pokud tedy manžel onemocní do týdne po dnu, ke kterému skončil pracovní poměr, tak bude mít nárok na nemocenskou, ale až od 22. kalendářního dne nemoci. První tří týdny nemoci jsou totiž v režii zaměstnavatele, ale pouze pokud trvá prac.poměr.

Doporučuji jinou věc, a to registraci na úřadu práce, a to IHNED !

Další odpovědi
dedeg

ano 7dní,ale na UP bych šel až domarodím.