kurec

Kdo bude kontrolovat, že jsem vyplnil formulář na sčítání lidu?

Odpovědi
anonym :D

To nevím, ale podle mě na to mají nějaký automatický systém.

elkon

Český statistický úřad.

marci1

ČSÚ. 🙂
Pokud se někdo přeci jen sčítání lidu nezúčastní, úředníci mají nástroje, jak takové osoby dohledat. „Máme k dispozici údaje, každou hodinu aktualizované, z registru obyvatel, takže uděláme obrázek k rozhodnému okamžiku sčítání. Tím pádem víme, kdo podléhal sčítání. Identifikační údaje, které jsou uváděny na formulářích, nám poslouží k tomu, abychom propojili data z formulářů s registrem a uvidíme, za koho formulář máme a za koho formulář nemáme. Podle toho se (lidé, pozn. red.) identifikují,“ popsal jeden z pracovníků ČSÚ.
https://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/673545/sc­itani-lidu-nekteri-cesi-odmitaji-jake-hrozi-pokuty-a-jak-se-dohledaji-hrisnici.html

JájsemRaibek

Sice se to nesluší, ale já spíš odpovím otázkou.
Kdo bude kontrolovat, že jsem formulář (nebo online) odeslal? Jak já dokážu, že jsem učinil to, co mi zákon ukládá? Jak mi oni (ČSÚ) prokážou, že jsem zákonnou povinnost nesplnil?
Při online vyplnění totiž krom screenu obrazovky žádné potvrzení nemám a při odevzdání listinného formuláře, který vložím do obálky a vhodím do schránky nebo odnesu na poštu tak rovněž potvrzení nemám.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.