škubánek

Kdo a v jakém století založil Konstantinopol ? díky

Nejlepší odpověď
Vojtěch

„Na místě Konstantinopole stávala původně řecká osada Byzantion (latinsky Byzantium), založená již v 7. století př. n. l. Římský císař Constantinus I. se rozhodl vytvořit protiváhu městu Římu ve východní části říše a k tomu si vybral strategické místo, kterým osada Byzantion vždy byla. Dne 11. května roku 330 bylo město vysvěceno a přejmenováno na Constantinopoli…“

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Konstan­tinopol

Další odpovědi
pokazdejinak

škubánku, ty asi neumíš ani číst ;) v tom odkazu od hanulky to máš hned na začátku…

edit: teď, když ti to sem Vojta zkopíroval, už to najdeš?

arygnoc

vyčerpávající odpověď i věci související na (viz odkaz).

Zdroj: heureka.tym.sk/vys­.php?volba=1&do­taz=konstanti­nopol&book=k