annas

Kdo a kdy vymyslel a používal zbraň „maquahuitl“?

Které jiné zbraně mají původ v této době?

Nejlepší odpověď
hanjimka

Zbraně a zbroje doby bronzové aztécký vynález – obsidiánový „meč“ maquahuitl.Ma­quahuitl

Maquahuitl, macahuitl, macauhuitl – toto slovo se píše různě (vyslovuje se „makachvitl“). Znamená aztéckou zbraň vzdáleně podobnou meči – mezi dvěma lištami je uzavřeno několik obsidiánových čepelí. S maquahuitlem se bojovalo podobně jako s šavlí či nějakým japonským mečem; nešlo s ním však bodat a krýt s ním bylo velmi obtížné.

Zdroj: http://rpgforum­.cz/clanky/zbra­ne-zbroje-doby-bronzove

Další odpovědi
vagra

Maquahuitl-jde o aztéckou zbraň,podobnou meči.
V té době,tedy době bronzové,se používal také obyčejný bronzový meč, se kterým se dá bodat i sekat, i s jílcem asi půl metru dlouhý.
Dále-Bronzové rapíry mohly měřit i trochu přes 60 cm. Nebyly příliš průrazné – šermíři s rapíry sázeli na to, že se trefí na nekryté místo
Nebo-Srpový meč svým tvarem připomíná šavli, není však broušený na vnější, ale na vnitřní straně. Několik takových mečů známe z archeologických nálezů například ze Sumeru či starého Egypta.
A další-například obsidiánový šíp-Úlomky obsidiánu totiž tvoří nejostřejší ostří vůbec.

Zdroj: zkráceno z-http://drakkar­.rpgplanet.cz/do­plnky-pro-hru/zbrane-a-zbroje-doby-bronzove