Kiklopofoun

Kde zjistit, na jaké vysoké školy se dostanu bez přijímaček?

Slyšel jsem, že na některé školy se dá dostat i bez přijímaček, pokud má uchazeč průměr např. do 1,3. Existuje někde na netu dohledatelný seznam takovýchto škol/oborů, anebo musím hledat u každé školy přímo na jejich stránkách?

Nejlepší odpověď
ivzez

Elkon se mýlí, s maturitou z kterékoliv SŠ se lze přihlásit (a být přijat) na kteroukoliv VŠ.
Přesto stále platí, že ke studiu na VŠ nejlépe připraví gymnázium.

K Vaší otázce:
Na jakou VŠ se lze dostat bez přijímaček? Na takovou, jaká přijetí bez přijímaček umožňuje.

Na kterou? Nejlépe hledejte na webech škol, na nichž byste rád studoval.

Další odpovědi
elkon

V první řadě sháněj obor, který tě baví. Ty jdeš na to úplně obráceně. Prostě hurá na vejšku, je jedno jakou. Podle toho to pak vypadá. Snad máš nějaký obor středního vzdělání. Určitě nemůže třeba strojař, studovat elektro VŠ.

Kiklopofoun

Jsem na gymnáziu, a rád bych studoval něco spojené s biologií a chemií. V plánu mám zkusit přijímačky na medicínu, ale kdybych je neudělal, chci mít pojistku v podobě školy, kde budu mít přijetí jisté. Chtěl jsem se jen zeptat, jestli neexistuje nějaké databáze, či co, která by mi mé hledání usnadnila. Očividně asi o žádně nevíte.

elkon

ivzez – já nemyslím, že to nejde, jen to podle mne nemá logiku. Nebo myslíš, že třeba vystudovaný středoškolák, strojař, půjde na lékařskou fakultu, když v oboru nemá základy?

Emefej

elkon > na jakou VŠ by tedy podle tvé logiky měl jít studovat absolvent gymnázia?