Minas

Kde živnostníci platí nejmenčí DPH ?

Zdravím, rád bych se zeptal kde se dá založit živnost na dálku. Chci podnit v obchodu/prodeji a DPH v česku je moc vysoké, ještě že tu není EET. Kde je podle vás nejlepší založit živnost abych platil nejmenčí DPH ?
Moc díky za odpověd

Nejlepší odpověď
gecco

WTF???

Chceš podnikat v Česku??? – pak podle českých zákonů (i DPH), ať máš sídlo kdekoli…
Mimochodem – DPH platí spotřebitel…
Podnikatel – plátce DPH, si DPH na vstupu odečítá, takže platí daň jen z jím Přidané Hodnoty…

Další odpovědi
McArthur

Pokud budeš prodávat firmám, potom Ti je jedno, kde založíš firmu, protože DPH se bude platit na vstupu do České republiky společně s případným clem.

V případě prodeje koncovým zákazníkům, tj. spotřebitelům, je to jiné. Zvolíš-li si sídlo mimo území Evropské unie, tak zřejmě nebudeš platit DPH v zemi sídla firmy, ale kupující bude muset doplatit DPH při vstupu zboží na české území, a to v českých sazbách (obvykle 21 %). Dobré je Švýcarsko nebo Lichtejštejnsko, kde mají DPH 8 %. Zvolíš-li sídlo v zemích Evropské unie, potom je „nejlevnější“ Malta, kde je sazba 18 %, často se využívá Kypr, kde je sazba 19 %. U začínajících firem se to ale rozhodně nevyplatí, protože firma z ciziny není pro spotřebitele tak důvěryhodná, jako firma z ČR, na kterou spotřebitel dosáhne prostřednictvím českých orgánů. A uznej, že úspora nejvýše 3 % není tak vysoká.

Elk

V Liberlandu