Arnikara

Kde zdarma rozměním drobáky na bankovky?

Zdravím! Mám džbán plný korun a dvoukorun. V bance mi ho asi rozmění za poplatek. Co třeba expresní pokladna v Kauflandu? Když si koupím žvýkačky a nasypu tam obsah džbánu? Zkoušel někdo?

Nejlepší odpověď
marci1

„Podle zákona o oběhu bankovek a mincí je banka povinna provést výměnu až do 100 kusů jedné nominální hodnoty bezplatně, jsou-li mince roztříděné podle nominálních hodnot,“ říká Kateřina Bartůšková z odboru komunikace České národní banky. Pokud předložíte více než sto kusů mincí jedné nominální hodnoty, výměna je zpoplatněna. Vlastní výše poplatku právními předpisy stanovena není a je pouze otázkou obchodní politiky jednotlivých bank.
http://finance­.idnes.cz/kolik-stoji-vymena-minci-za-bankovky-dvh-/viteze.aspx?c=A140205­_141435_viteze_sov

Další odpovědi
anonym

Do množství 100 ks od jedné hodnoty, jednorázově, ti to smění banka zdarma (každá).
Takže nevím, co znamená „plný džbán“ – ale rozděl mince podle hodnoty, napočítej do pytlíků po 100 ks – a dones do banky (po jednom) – když doneseš dva najednou, zpoplatní ti to.

Dochy

Když to roztřídíš, napočítáš a zabalíš do sloupečků, tak to nejspíš naprosto bez problémů rozměníš u místních obchodníků. Pokud si vybereš ty které Tě znají, možná ušetříte trochu času při přepočítávání.

jackub

máte stále mince?