bobánek

Kde zahnali husité křižáky pouze spěvem?

Nejlepší odpověď
annas

U Domažlic v roce 1431 se křižáci rozprchli, jakmile uslyšeli hlasitý zpěv husitských bojovníků.

http://cr.ic.cz/in­dex.php?clanek=kriz&dir­=husiti&menu=hu­siti

Další odpovědi
hanulka11

Prokop Veliký se přiblížil k Domažlicím, kde se zhruba před měsícem křižáci utábořili. Ale jakmile se na vzdálenost ozvalo dunění českých vozů a husitský zpěv, dali se utáboření křižáci na nezadržitelný útěk. Vojsko vůbec nepřemýšlelo na boj a dalo se bezhlavě na útěk. Jejich vozy ujížděly k hranicím a vozkové odhazovali všechen náklad, aby mohli rychleji utíkat. Jen jediný sbor křižáků se postavil Čechům do cesty, ale byl ihned smeten a husité opět jako u Ústí (1426) nebo u Tachova (1427) pobíjeli křižáky i na útěku, kde je jen zastihli. Ještě druhý den je nacházeli po lesích, protože mnozí z nich si ve strachu z husitů spletli cestu a místo domů, na západ do Německa, utíkali do vnitrozemí Čech.

ostatní si přečti v odkazu

Zdroj: http://www.moje-nazory.estran­ky.cz/clanky/his­torie--udalosti/bitva-u-domazlic--male-historicke-pripomenuti-580.-vyroci-vitezne-bitvy-husitu-u-domazlic..html