kojda

Kde začít s blogem?

Dobrý den, chtěla bych psát blog, nemám však uceléné téma, zajímám se o kosmetiku, přírodu, počítače, psaní povídek, knihy atd. Chtěla bych zkusit i nějaký provizní systém a podobně. Vyzkoušela jsem estranky a nevím jestli je to pro blogování vhodné, kdybych chtěla začít s provizním systémem. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
huxa

jiné

Doplňuji:
Zaplať si doménu, hosting a utvoř si vlastní web.

Další odpovědi
Agneta

jiné

To téma je velký problém…zatím s tím nezačínej:D

Beer4Real

jiné

Jsem prorok a říkám ti že tvé blogy nikdo číst nebude.
Vymysli něco chytřejšího, tohle tě nikam nedostane.

zzzzz

jiné

Blog musí být velice vtipný, jinak ho nikdo nečte.

Každý normální člověk hledá na internetu dvě věci.

  1. informace, ale odborné, pokud nejsi odborník, tak psát o kosmetice, přírodě počítačích atd. je nesmysl. Nikdo to nebude číst.
  2. zábavu a proto musí být blog vtipný.

Je jedno kde bude.

Dekr

jiné

Ahoj,
pokud chceš psát blog, zaměř se na jednu věc a dělej to pořádně (poctivě – nekopíruj odjinud, piš co nejvíc vlastní názor, piš o svých zkušenostech s konkrétními produkty, popř. popisuj na blogu svoje praktické experimenty). Jako blogovací platformu bych ti doporučil:

  1. blogsport – je nejjednodušší a nejrychlejší pro začínajícího blogera, na druhou stranu nemusí umět nějaké pokročilejší funkce (instalace doplňků – např. vlastní fotogalerie atd.)
  2. Ideální by bylo, když by sis zakoupila vlastní doménu (není to složité, stačí navštívit nic.cz a projít seznam registrátorů), potom si pořídila vlastní hosting (např. endora.cz) a nainstalovala si vlastní redakční systém, např. Wordpress (je zdarma). Pokud tyto termíny neznáš, kontaktuj někoho, kdo trochu rozumí počítačům a požádej ho o pomoc.

ivzez

jiné

Doplňuji:
Chtěla jsem napsat totéž, co Huxa a Agneta.

Chceš-li se někam dopracovat,
pořiď si vlastní doménu a spolehlivý hosting
(na neplacené služby se nedá spoléhat).

A pokud nemáš o čem psát,
nemá smysl s tím zatím začínat.

Sendys1999

bloger.cz

Doplňuji:
Blogger a Blogspot je to samé, resp. obě „domény“ jsou provozované Googlem, ale pokud to chceš jen tak pro zábavu, tak vol blogger, rozhodně ne blog.cz :)