Kde začít nový život?

Zdravi, je mi 25 let a už před 5 lety se ozvala má touha po životě a od té doby šlo vše do haje, zemřeli mi tři příslušnici rodiny a rozešla se semnou přítelkině.
Když jsem byl na pokraji života a když jsem byl rozhodnutý s vším zkoncovat tak jsem se zadíval na motýla sedícího na pampelišce a něco se ve mě probudilo
A najednou jsem cítil jak mnou proudí čirá radost z bytí a rozhodl jsem se že změnim svuj život od základu, ale časem sem zjistil že malá změna nestačí a celí svuj život vým co chci.
Chci žít v přírodě daleko od lidí a od peněz od materialismu apd… Někde daleko v trpické zemi, ale nevím jak na to a ani emam přímou představu kde by to bylo.
Kam by jste i poradili odjet a jak? poněvač nejsem finančně moc zajištěn tak co nejlevněji.

Nejlepší odpověď
NikkiHeat

Ne ne ne, ten konzumismus a materialismus…to je pěkná pastička. Z té se jen tak neutíká. No to by tak hrálo aby se nám otročí ovečky rozutekly…Kdo by tady na to všechno dřel. Jen si zkus hypoteticky představit, žít v lese, lovit ryby, zvířata, pěstovat plodiny apod. Jenže les není tvůj, lovit se nesmí, musíš mít doklady, trvalý pobyt, platit komunální odpad, platit zdravotní pojištění apod. Pročpak si myslíš že tady ty pravidla jsou…no samozřejmě proto aby se nám polovina národa nerozutekla a nedala vale systému…Takže to nebude vůbec jednoduché. Drž hubu a krok a plať…pak zdechni a nic nechtěj. Systém tě bude milovat.
Doplňuji:
…jinak samozřejmě tvým pohnutkám rozumím…V podstatě by měl existovat nějaký projekt kde by bylo lidem umožněno žít v symbioze s přírodou apod. Ovšem bez moderních vymožeností, elektřiny, lekařů apod. nicméně bys nemusel platit daně, nemusel mít doklady, nemusel platit pojištění apod.

Další odpovědi
anonym

já nevím, jestli si děláš srandu, nebo to myslíš vážně, to je tak pro začátek…:-DD

vertigo

Poněkud kotrmelcózní.
Nejdřív požádej psychologa, ať Ti pomůže učesat myšlenky.

tencosepta

Já chci taky začít nový život, odstěhovat se ze středu nákazy do nějaké „divoké“ země, třeba na Madagaskar, Srí Lanku, Thajsko atd. Jestli chceš začít nový život v Severní Americe, tak pokud máš rád zimu, tak v severní Kanadě tě čeká ráj, jestli máš rád teplo, tak Mexiko.

marci1

Začni tím, že budeš chodit na procházky do lesa, na louku, k rybníku a Tvá radost z bytí nabude větší síly a velikosti ! Hodně úspěchů ! 🙂

anonym

Já mám tuto touhu v sobě pořád, a já bych nejraději odjel do Indie a tam odešel vysoko do hor jen mezi svaté muže – sádhuy.

petra15

A nepotreboval bys zase 50000 Kc, jako vcera ? Tak asi bude pro tebe nejlepsí, vydat vsechny peníze na cestu – to dojedes nejdál 🙂

Mirdas

Pokuste se oslovit nějakou expedici s cílem vykopávek v Egyptě, Mongolsku a podobně.

honza19hk

daleko od lidí?? Tak třeba Nevada.
Ale nevím co tam budeš dělat.
Doplňuji:
a co se týče uplně severu ameriky tak třeba Aljaška.

Marci1 : do přírody chodím kdykoliv je to možné a když to jde tak tam strávím celou noc, ale pořád se nespkojim jen s dočasnym okamžikem, je fakt že jse mi od té doby co jsem začal chodit do přírody tak mi to moc pomolo ten klid a nevinost to je k nezaplacení

Mirdas: to mě nenapadlo ďěkuji

Vertigo: také jsem nad tím přemíšlel, ale mislímsi že to není potřeba

Samba: jentak na okraj ANO mislím to vážně

NikkiHeat: užjsem mislel že to islíš vážně 😁 le jinak máš pravdu ten systém je takovejže mě jen tak nepustí a já tu skulinku najdu věřím tomu a děkuji za podporu

petra15

vanasi…poznala jsem te:-)