terezasindel

kde vzniká světlo a teplo?Na povrchu,v jadru,ne­bo v okolí slunce?

Nejlepší odpověď
mosoj

Teplo i světlo vzniká v jádru Slunce, kde dochází k termonukleární reakci ( nikoliv jaderné !! ) Atomy vodíku se za obrovských tlaků a teplot slučují na helium.
Při termonukleární reakci vzniká tepelné i světelné záření. Oheň na povrch Slunce díky obrovským teplotám je v plasmatickém stavu a má mnohem vyšší teplotu než běžný oheň který se vyskytuje na Zemi.

Toto je všeobecné nastínění. Podrobněji si to určitě dokážete najít.

Další odpovědi
Mousinek

Já bych se ještě chtěla zeptat jestli je sluneční oheň podobný tomu ze zapalovače nebo čím je jiný? děkuji