Kelt

Kde vystupuje postava, která se jmenuje Ťuťínek?

V jedné známé české knížce od českého spisovatele vystupuje postava, ktrá se jmenuje Ťuťínek. Není to sice hlavní postava díla, ale oba se setkali. Víte, o jaké dílo, knížku se jedná a čím byl Ťuťínek?
Doplňuji:
Uznávám svou chybu, má být Ťutínek. Odpověď je správná, ale chtěl jsem vědět , zda si to někdo bude pamatovat a ne že to vyhledá na Googlu. Pokud je quentos povoláním učitel, tak se nedivím jeho reakci.

Nejlepší odpověď
Pájo

Google tě navede sem:
Seznam postav v knize a seriálu Ferda Mravenec
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sez­nam_postav_v_kni­ze_a_seri%C3%A1lu_F­erda_Mravenec
Ťutínek Zuřivý mravkolev, jeho táta si Ferdu chytil a odved a chtěl ho donutit aby mu nadháněl ostatní mravence, ale to Ferda nedělal, tak ho nakonec chtěl sežrat.
Doplňuji:
Vzhledem k tomu, že se ptáš:
Kde vystupuje postava, která se jmenuje Ťutínek?
…je nápověda, že to lze najít pomocí google atd., na místě.
Pokud očekáváš jinou odpověď, asi nepřesně pokládáš i otázku…

Další odpovědi
quentos

„Ťuťínek“ nevystupuje v žádné knize, tím méně ve známé knize, protože žádný český spisovatel by si neuřízl takovou ostudu, že by napsal ť + í vedle sebe.
Doplňuji:
… v tomto pořadí.

quentos

učitel čirou náhodou jsem :{)> sice ne češtiny, ale myslím, že tohle praštilo do očí každého bez vohledu na povolání…