FlAsh_7

Kde všude ve vesmíru je zlato/stříbro?

Odpovědi
Edison

Jak známo, prvky nad protonové číslo Fe26 vznikají až při výbuších hvězd. Teprve tehdy jsou rozptýleny do vesmíru a protože času na vznik prvků nad PČ 26 je dost málo jich je tak málo. Čili zlato a stříbro je v zásadě všude, leč v extrémě nízkých koncentracích.

dudu

Jmenované prvky se uvolňují do okolí po výbuchu supernov. Hledej poblíž místa exploze těchto objektů. Něco ovšem určitě nalezneš i na Měsíci.