autacek

Kde všude se smí volně přecházet hranice států EU?

Odpovědi
Arne1

Článek 6 Schengenské smlouvy z roku 1985 zavazuje smluvní státy umožnit trvale přihlášeným obyvatelům obcí v blízkosti hranic přecházet hranici i mimo hraniční přechody (například ve volné krajině nebo po komunikacích nižší kategorie) a i mimo provozní dobu hraničních přechodů. Schengenská smlouva nevylučuje dosavadní ani budoucí nadstandardní bilaterální dohody, které by umožnily překračování hranice mimo hraniční přechody i dalším kategoriím osob.

Podle článku 2 odst. 1 prováděcí úmluvy z roku 1990 je vnitřní hranice možno překračovat na jakémkoliv místě, aniž by se prováděla kontrola osob.

Zdroj: Wiki – Schöngenský prostor

Edison

Myslíš vnější hranice, nebo vnitřní? Ale myslím, že i tak jsou to jen hraniční přechody a některá stanovená místa, či úseky. A myslím, že to má svůj důvod. Ony totiž zase až tak úplně bez kontroly ani ty vnitřní hranice nejsou.