Avatar uživatele
FlAsh_7

Kde všude se krom nacismu používá svastika?

Zajímavá 0 před 1577 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Využijte občas našeptávač nebo archiv, najdete odpověď hned. Rovněž jil nabízí přímo Google.
Např.

„Proč je svastika spojována jen s nacismem, když to původně byl náboženský symbol?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-je-svastika-spojovana-jen-s-nacismem-kdyz-to-puvodne-byl-nabozensky-symbol

Další

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=svastika
Např.

„Používali nacisté levotočivou nebo pravotočivou svastiku?“
--

"Dodnes je symbol běžně k vidění v indickém umění, v současné i starověké hinduistické architektuře i v troskách starověkého města Trója v Anatolii.

Je užíván také v buddhismu, jainismu a v několika dalších původních kulturách Asie, Evropy a Ameriky.

Swastika je také jméno malého hornického města v kanadské provincii Ontario, které se nachází asi 580 kilometrů severně od Toronta. Během druhé světové války vznesla kanadská vláda požadavek, aby se město přejmenovalo, což jeho obyvatelé odmítli." atd. .

http://www.bbc­.co.uk/czech/wor­ldnews/story/2005/01/0­50119_svastika_pckg­.shtml

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Svastika v různých podobách a provedeních je velmi starý symbol – symbol slunečního kotouče. Kde VŠUDE to nevím, to si najdi sám. Ale je toho HODNĚ.

Nauč se HLEDAT a hlavně a opakovaně ČÍST!!

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Svastiku jsem viděl v Náprstkově muzeu. Později jsem se dozvěděl, že ta nacistická a ta druhá jsou opačně uloženy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Svastika sa objavuje už starovekej Kréte.
Tento znak, pravotočivý, ale aj ľavotočivý, nájdete prakticky na celom svete v časoch pred jeho použitím v heraldike nemeckého fašizmu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Gus_Fring

Asijská náboženství, Finská armáda, budova v USA a určitě mnoho dalšího.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Gus: Ta finská armáda mě překvapila. Tak jsem na to koukal.. a je to tak. Používá je finské letectvo.

před 1577 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad Edison,

je škoda,. že Gus_Fring neuvedl odkaz,. v němž jsem inforamce. Cochee naznačil víc, ale stejně jsem si musela vyhledat sama.

„Neonacisté ve Finsku svastiku jako symbol nepoužívají a dávají přednost symbolům v runách a finská policie nyní žádá soud o zákaz finské neonacistické skupiny Nordic Resistance, což povede i k zákazu nacistických symbolů.“

http://casopi­sargument.cz/2017/10/­08/finsky-tradicni-symbol-svastiky-budi-otazky-ohledne-image-zeme/

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Finové to vysvětlují tradicí, která nemá s fašounskou svastikou nic společného a byla u nich zavedena daleko dříve než u Němců – už r. 1918. To ještě Áda ani nebyl ve fašounské straně, natož aby používali hakenkrojc.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

S tím mám problém. Pokud já pak budu nosit svastiku a tvrdit, že to je symbolika finského letectva, tak mě stejně zavřou. Podívej se do našeho právního řádu, jak je propagace blabla definována. A ne jen v našem právním řádu. A za i jen podobné symboly se u nás už i zavíralo. Svastiku v jiné podobě uživali i keltové, římané ve stejné podobě a mnoho a mnoho dalších a dalších, zejména pohanských kmenů, národů a kultur. A za všechny se zavírá snad po celém světě.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Já mám problém se zákazem používání nějakých symbolů. Až někdo začne používat „A“ jako Áda, vymažou nám písmeno z Becedy?

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Zákaz propagace fašismu a jeho symbolů není jenom zákaz německého fašismu, ale fašismu jako celku, bez ohledu na jeho národnostní zaměření.
Nacismus je jenom odnož fašismu na německý spůsob.

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Naprosto souhlasím…

před 1576 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek