zjentek

Kde všude jsou pekanový ořechy schopný růstu?

Pekanový ořechy.

Nejlepší odpověď
annas

"Ořechovce jsou zajímavé stromy s cenným dřevem. Využívána je i jejich kůra, která se sama v pásech odlupuje. Nejoblíbenější jsou však ořechovce pekany, vyšlechtěné do stovek odrůd…

Autor
Václav Větvička

Rod Carya (již zapomenuté synonymum znělo Hicoria) alias ořechovec zahrnuje opadavé listnaté stromy; 17 až 25 druhů pochází ze Severní Ameriky, 3 druhy jsou asijské. Z dřevařského hlediska byl asi nejvýznamnější druh ořechovec bílý (dnes ořechovec plstnatý, Carya tomentosa a ořechovec vejčitý, C. ovata) rostoucí na východě Kanady a USA, na jih až po Floridu a Texas. :

V parcích a zámeckých zahradách byly u nás vysazovány i další druhy, jako je např. ořechovec srdčitý, Carya cordiformis (poprvé rovněž na Hluboké před rokem 1865). atd."

https://www.i­receptar.cz/zah­rada/okrasna-zahrada/kde-rostou-pekanove-orechy/

Další odpovědi
Rokio

Strom roste přirozeně v jižní části Severní Ameriky především v údolí řeky Mississippi a jejích přítoků (od států Iowa a Illinois až po Mexický záliv) a též kolem řek v Oklahomě a Texasu; a v severním Mexiku. Pro komerční sklizeň plodů je vysazován též v Alabamě, Louisianě, Georgii, Mississippi, a Novém Mexiku (v Novém Mexiku s umělým zavlažováním) a mimo USA v jižní Africe, Austrálii, Číně, Francii, Izraeli a Španělsku a jinde.

zdroj: Wikipedie