Avatar uživatele
paul1

Kde všude je v ČR vyhlášen zákaz oslav ohňostrojem?

Zajímá mne, kde všude už přišli lidé konečně k rozumu a mají ohled na druhé lidí, kterým rámusení ohňostroje vadí, nebo berou ohled na zvířata, která tímto hlukem vysloveně trpí. Náš pes to přežil díky tomu, že jsem ho měli v kuchyni (jinak je to venkovní pes-kříženec bígla) a do jedné hodiny v noci ho neustále uklidňovali a hladili. Třásl se jako sexuální pomůcka 😁. Vím ale o tom, že někteří psi se z těch ran zbláznili.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, marci1 před 1204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pokud vím, takový zákaz vydán nebyl, ale vše je dáno zákazem vycházení po 21. hodině. Takže bylo možno nějaké ty rachejtle vypouštět z okna, balkónu či střechy. Se psy má asi každý stejnou zkušenost. My jsme to řešili tak, že jsme mu dali lidský oblbovák a byli s ním v nejtišší místnosti. Pes to snesl celkem v klidu.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
NoFear

Jak píše Kepler, nebyl vydán žádný zákaz k ohňostrojům ani k oslavě Silvestra (jak se tady na Odpovědích několikrát psalo). Jediné, co platilo a stále platí je zákaz vycházení v nočních hodínách, který se na vesnicích moc nedodržuje a ve městech se stejně taky odpalovalo – ze zahrad, soukromých pozemků, před vchodem do bytu,… někteří možná i ze střechy nebo balkonu pokud na to mají ideální prostor. Navíc spousta lidí odpalovala už mezi šestou a devátou večer.
Psi mě zase až tolik netrápí a ten náš si skoro ani nevšiml na to, že tady celkem dost stříleli. A to byl venku.

Upravil/a: NoFear

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Ty ohňostroje a petardy jsou pro psy strašné. Hodně tím trpí. ☹
Ti, co se tímto způsobem baví, bohužel na ostatní lidi a zvířata nemyslí. Včera jsem šla před devátou domů a kousek vedle mě vybuchla taková petarda, že jsem málem dostala infarkt. Ještě že jsem neohluchla. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

No comment… lidská rasa, bývalý východní blok, ČRdel, ohleduplnost, takt… no comment.. );

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek