paul1

Kde všude je v ČR vyhlášen zákaz oslav ohňostrojem?

Zajímá mne, kde všude už přišli lidé konečně k rozumu a mají ohled na druhé lidí, kterým rámusení ohňostroje vadí, nebo berou ohled na zvířata, která tímto hlukem vysloveně trpí. Náš pes to přežil díky tomu, že jsem ho měli v kuchyni (jinak je to venkovní pes-kříženec bígla) a do jedné hodiny v noci ho neustále uklidňovali a hladili. Třásl se jako sexuální pomůcka 😁. Vím ale o tom, že někteří psi se z těch ran zbláznili.

Nejlepší odpověď
Kepler

Pokud vím, takový zákaz vydán nebyl, ale vše je dáno zákazem vycházení po 21. hodině. Takže bylo možno nějaké ty rachejtle vypouštět z okna, balkónu či střechy. Se psy má asi každý stejnou zkušenost. My jsme to řešili tak, že jsme mu dali lidský oblbovák a byli s ním v nejtišší místnosti. Pes to snesl celkem v klidu.

Další odpovědi
NoFear

Jak píše Kepler, nebyl vydán žádný zákaz k ohňostrojům ani k oslavě Silvestra (jak se tady na Odpovědích několikrát psalo). Jediné, co platilo a stále platí je zákaz vycházení v nočních hodínách, který se na vesnicích moc nedodržuje a ve městech se stejně taky odpalovalo – ze zahrad, soukromých pozemků, před vchodem do bytu,… někteří možná i ze střechy nebo balkonu pokud na to mají ideální prostor. Navíc spousta lidí odpalovala už mezi šestou a devátou večer.
Psi mě zase až tolik netrápí a ten náš si skoro ani nevšiml na to, že tady celkem dost stříleli. A to byl venku.

marci1

Ty ohňostroje a petardy jsou pro psy strašné. Hodně tím trpí. ☹
Ti, co se tímto způsobem baví, bohužel na ostatní lidi a zvířata nemyslí. Včera jsem šla před devátou domů a kousek vedle mě vybuchla taková petarda, že jsem málem dostala infarkt. Ještě že jsem neohluchla. 🙂

zjentek

No comment… lidská rasa, bývalý východní blok, ČRdel, ohleduplnost, takt… no comment.. );

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.