bauerlukin

Kde všude dáváte dýško? Za jaké služby?

Nejlepší odpověď
Drap

Všude tam, kde se mi líbí a kde to uznám za vhodné.

Další odpovědi
ivzez

Téměř nikde.

elkon

Pouze v restauraci.

Rokio

Já dávám spropitné u kadeřníka, ve školní kantýně (školní kantýna = prodejna potravin, ve které pracují učni na prodavače) a v restauraci či jídelně.

Reezo

To se bude lišit od toho, jak dobře na tom dotyčný jedinec je finančně.

Já například dávám v restauraci cca 5%-10%, ale musím být spokojen jak s obsluhou tak i s jídlem.
Jinak nikde jinde dýška nedávám. Nepočítám do toho, když někde někomu nechám korunu nebo 2 koruny, abych neměl moc drobných.

V Japonsku by jste třeba urazil za dýško obsluze.

nyjono

V obchodě nebo na poště, když platím xx9 Kč, kačku nechávám téměř vždy.
Když si kupuju jídlo s sebou, také ty 2 kačky neberu zpět.
Když mi PPL, nebo DPD přiveze zboží, také to většinou zaokrouhluji.
Kadeřnictví – např. platba 780 Kč, nechám na 800.
V restauraci podle spokojenosti

Mc Merkurion

… nikde, proto velmi preferuju platbu kartou, nejsem podporovatelem šedé ekonomiky, mne taky platí jen za práci a nepovažuju dávat dýško za etické >>> jestliže je někdo za něco placen, nevím, proč bych měl platit dvakrát >>> byl bych pro to, aby placení dýšky byl daňový únik a podle toho trestán …