Foxi32

Kde vlastně zastavit při silniční kontrole?

Jezdím už asi rok a nikdy mě policie nezastavila. Tak nad tím přemýšlím, že vlastně nevím, kde vlastně zastavit když k tomu dojde. Mám zastavit okamžitě nehledě na to kde, prostě začít zpomalovat a brzdit a narvat se na pravý kraj, jakmile po majácích na mě rozsvítí i nápis ,,STOP"? Nebo mám zajet kde si myslim, že to bude bezpečné s ohledem na plynulost provozu? např. benizinka, autobusová zastávka, nějaké parkoviště. Nebo zkrátka jet a sledovat policii za mnou kam dává blinkry?

Nejlepší odpověď
Filip84

  1. ist Richtig.

Obvykle se to tak dělá: snížíš rychlost jízdy, zapneš, na chvíli, výstražný signál, prostě: dáš hlídce najevo, že o jejich pokynu víš a míníš ho uposlechnout a sníženou rychlostí dojedeš na vhodné místo – širokou krajnici, pumpu, zastávku (ale ne ve špičce, jo, autobusáci mají svojí práce dost i bez Tebe), a tam zastavíš vozidlo.

Stricto sensu u nás na to žádný právem ustanovený postup není, protože nejsme kulturní země, a život u nás není krásný více, než není krásný v kulturních zemích, v jistém směru. V jiném je zase více krásný, než v kulturních zemích. Takže, i pokud okamžitě zastavíš vozidlo na daném místě, nic neporušíš.

Další odpovědi
elkon

Zpomalit a zastavit hned, kde to jde. Když zastavuje policajt na silnici přímo, tak ti ukáže kam zajet.

Dochy

Pokud ti ukazuje hlídka, tak tam kde ukáže. Pokud jede auto před tabou, jedeš za ním. Pokud je auto za Tebou, zastavíš na nejbližším alespoň trochu bezpečném místě.

https://www.po­licie.cz/clanek/no­vy-zpusob-zastavovani-vozidel-policii-cr.aspx