Dvorní šašek

Kde vidíte osobně hlavní důvody, proč české školství silně postrádá mužské zastoupení?

Proč podle vás muži nemají tolik zájem o profesi učitele?
Zde inspirativní článek: https://www.id­nes.cz/zpravy/do­maci/skoly-skolky-ucitele-ucitelky-pocet.A200709_105­551_domaci_brzy

Odpovědi
Ametyst

Za mých školních let rodiče chtěli po učitelích, aby nás naučili co nejvíc. Teď vidím rozpor, že rodiče jsou na straně dětí, které “nesmějí být přetěžované. “ Rodiče nejsou na straně učitelů. Kdo tenhle vztah rozvrtal, nevím.

Kazatel

Historicky dlouhodobé nízké odměňování. To se sice v posledních letech ultra zlepšilo (až bych řekl že přestřelilo), nicméně propad zastoupení mužského pokolení zase spraví až několik generací, tudíž není to hned. O celospolečenském pohledu na tuto profesi ani nemluvě, chlap by měl dělat něco aby nejen uživil rodinu, ale měl by mít i nějakou ctižádost a kariérní růst, což v učitelské profesi, je dle mého názoru (možná se pletu) více méně konečná.