uccello

Kde vezmu jistotu, že o mně nebude aplikace z Androidu rozesílat data?

Když vidím, jaká oprávnění musím přijmout, abych aplikaci nainstaloval, tak mám docela obavy. Nevím, k čemu jsou aplikaci (např. slovník) data jako výpis hovorů, datové přenosy, telefonní seznam, poloha atd.?????? To opravdu nechápu.

Nejlepší odpověď
autacek

Máš možnost volby danou aplikaci nenainstalovat no a nebo taky pro jistotu vyjmout simku a odpojit se od všech sítí. Jinak tomu na 100% zabránit nemůžeš. To máš podobně jako s EU, taky tě nechají podepsat závazek finanční pomoci, ale tváří se, jako by taková situace nikdy nemohla nastat, buď se s tím smíříš, nebo na program rovnou zapomeň…

Další odpovědi
Bedy

U Androidu jistotu nemáte, protože za jeho vývojem stojí Google a tomu bych teda svá osobní data nikdy nesvěřoval, protože Google je znám sledováním aktivity uživatelů svých produktů, včetně Androidu.
A co se týká aplikací, je to de facto skoro to samé.

Řešení je přesedlat na jiný operační systém, například Windows Phone či Symbian Belle (starší verze nedoporučuji) nebo iOS, to ale zároveň znamená i výměnu mobilu.

Neříkám, že jinde nebudete sledováni, ale aspoň to nechodí do takových mezích, kdy vám aplikace šmejdi v kontaktech a podobně. To u jiných systémů neznám a ani nevím, že by se odesílala nějaká citlivá data k výrobci/vývojáři.

Dochy

Můžete vybrat jinou aplikaci, můžete se zkusit dotázat autorů, proč tato práva aplikace vyžaduje. V některých případech (i když ta oprávnění vypadají podezřele) to může bý oprávněné, pokud aplikace poskytuje nějaké služby integrované do systému. Pokud vám požadavky přijdou opravdu divné, zkuste se poohlédnout po náhradě.