Matthew

Kde vězí původ slova „flatulence nebo flatulovat“ ??? :)

Jedná se o slovo popisující plynatost nebo nadměrný odchod střevních plynů konečníkem. Prostě „prdět“ :D Je to slovo přejaté z nějakého jazyku ? řekl bych že by to mohl být od „flatulent“ což je myslím nadýmavý, ale nevím to jistě :)

Nejlepší odpověď
Pájo

Pojmy medicínské vycházejí nejčastěji z latiny (příp. řečtiny).
V tomto případě původ z latinského slova flatus (vánek nebo dech).
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Fla­tulence

Další odpovědi
bolak

Možná stejně jako flétna, ta je z německého Flöte a to je zase ze starofrancozského fleute, což je nejspíš z latiny – „flare“, znamená foukat.

Nejsem odborník, neberte mě vážně. :)