Avatar uživatele
anonym

Kde vás napadají otázky ?

Mne třeba před chvíli při holení a otázka zní: proč jsou u prošedivělých vousů ty šedé delší?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? led, Terryle, hanulka11, dědapetr před 4768 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Možná proto že ty tmavší rostou pomaleji kvůli pigmentu a šedivé ho nemají mohou růst rychleji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Mě napadají v posteli a říkám si , musím si to pamatovat, ale ráno nevím nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Kdykoli,ale pak si řeknu,že je hloupé se na to ptát,a tak se nezeptám,zvláš­ť,když téměř vše se dá najít.Tak se ptám na to co nenajdu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aloevera5

Je to tak. Zde jsem našla informaci, že opravdu rostou rychleji, ale ne proč:

Šedé vlasy rostou rychleji než pigmentované

Tohle je pravda, i když rozdíl není výrazný. Šedé vlasy rostou (v průměru) o 8% rychleji než pigmentované vlasy. To znamená, že za šest týdnů výroste šedý vlas o 16 milimetrů, zatímco pigmentovaný „jen" o 14,8 milimetru. U vousů je ale tento rozdíl větší. Pigmentované vousy rostou zpravidla o 0,47 milimetru za den, zatímco šedé vousy vyrostou za den o 1,12 milimetru.

Mě jedině napadá, že síla u šedého vousu jde komplet do toho vousu a ne do té pigmentace a proto rostou rychleji.

Třeba bude něco vědět odpověď i na to proč.

Zdroj: http://www.vla­sy.cz/barva-vlasu-a-sediveni-id746.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Dúfam, že vás tá myšlienka nenapadla pri ťahu britvy po tvári. To by bolo hrozné…
Ale naozaj, prečo u prešedivelých fúzov tie niešedivé sú kratšie?
Mňa niekedy prepadnú otázky bez varovanie, hlavne keď ich už nečakám a odpoveď na ne príde, až keď ich zahodím cez plece alebo pekne uložím do kúta.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek