Kde vás napadají otázky ?

Mne třeba před chvíli při holení a otázka zní: proč jsou u prošedivělých vousů ty šedé delší?

Odpovědi
dědapetr

Možná proto že ty tmavší rostou pomaleji kvůli pigmentu a šedivé ho nemají mohou růst rychleji.

hanulka11

Mě napadají v posteli a říkám si , musím si to pamatovat, ale ráno nevím nic.

iceT

Kdykoli,ale pak si řeknu,že je hloupé se na to ptát,a tak se nezeptám,zvláš­ť,když téměř vše se dá najít.Tak se ptám na to co nenajdu.

aloevera5

Je to tak. Zde jsem našla informaci, že opravdu rostou rychleji, ale ne proč:

Šedé vlasy rostou rychleji než pigmentované

Tohle je pravda, i když rozdíl není výrazný. Šedé vlasy rostou (v průměru) o 8% rychleji než pigmentované vlasy. To znamená, že za šest týdnů výroste šedý vlas o 16 milimetrů, zatímco pigmentovaný „jen" o 14,8 milimetru. U vousů je ale tento rozdíl větší. Pigmentované vousy rostou zpravidla o 0,47 milimetru za den, zatímco šedé vousy vyrostou za den o 1,12 milimetru.

Mě jedině napadá, že síla u šedého vousu jde komplet do toho vousu a ne do té pigmentace a proto rostou rychleji.

Třeba bude něco vědět odpověď i na to proč.

Zdroj: http://www.vla­sy.cz/barva-vlasu-a-sediveni-id746.html

led

Dúfam, že vás tá myšlienka nenapadla pri ťahu britvy po tvári. To by bolo hrozné…
Ale naozaj, prečo u prešedivelých fúzov tie niešedivé sú kratšie?
Mňa niekedy prepadnú otázky bez varovanie, hlavne keď ich už nečakám a odpoveď na ne príde, až keď ich zahodím cez plece alebo pekne uložím do kúta.