annas

Kde v Praze stálo původní popraviště v 16. st.? Kde byla tzv. Horská brána?

Jak se jmenoval slavný pražský kat? Popravil i české pány na Staroměstském náměsti?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Kat Jan Mydlář 1572? Chrudim až 14. 3. 1664 Praha. Mistr popravčí, který vykonal popravy na Staroměstském náměstí v Praze

Do dějin vstoupil Jan Mydlář především jako popravčí sedmadvaceti předáků českého stavovského povstání
Šibeniční vrch
A čemu vlastně vděčí vrch za své jméno? Podle některých pověstí tady bylo na čas popraviště, na kterém byl umístěn kříž se šibenicí. Původní popraviště ale prokazatelně bylo na Šibeničním vrchu. Ten stával na místě dnešní křižovatky U Bulhara. Tady bylo popraviště zcela prokazatelně a sloužilo Starému městu. Podle pověsti byl právě tady také zakopán Golem. Protože toto popraviště bylo příliš blízko hradeb a hlavně blízko obytných domů a lidé z nich už nechtěli koukat na tolik násilí, bylo v letech 1817 a 1836 opakovaně přesunuto do dalších lokalit

http://www.ces­tovatel.cz/clan­ky/prazske-zahrady-vrch-svateho-krize-a-parukarka-zizkov/

Zdroj: http://www.se­niortip.cz/?mo­dule=article&id_ar­ticle=123

Další odpovědi
vagra

K Šibeničnímu vrchu:
Šibenice se tyčila zhruba v místech mezi současnou pražskou Italskou a Husitskou ulicí.
Cesta k ní od staroměstských bran nebyla delší než jeden kilometr – tedy dost daleko, aby do města nebyl cítit puch rozkládajících se těl, ale zase tak blízko, aby k ní Pražané došli, když zatoužili na vlastní oči vidět nějakou tu popravu.

Zdroj: podle časopisu History