Kde v Praze koupit kvalitní chléb za rozumnou cenu?

Zdravím, před měsícem jsem se přistěhoval do Prahy z Olomouce a dosud jsem tu nenarazil na žádné kvalitní pekařství, kde by se dal koupit opravdu dobrý chleba za rozumnou cenu. V Olomouci je asi rok starý skvělý obchod Moje domácí dobrůtky u vlakového nádraží, kam jsem poslední dobou chodil kupovat pšenično-žitný chleba (50% pšenice / 50% žito) za 34,– Kč, a bylo toho kolem kila, minimálně 800 gramů, ale spíš to kilo. Objevil jsem v centru pekárnu Mansson, ale ta je spíš přizpůsobena dánským příjmům. Nejsem nejchudší, ale stovky za chleba běžné velikosti je mi fakt líto. No a pak tu je nějaká farmářská frančízová síť, ale ta taky vypadá moc nóbl, tak jsem tam raději ani nešel. Na netu všichni vychvalují radotínský (případně hostivařský) pecen, ale nemůžu narazit na žádnou prodejnu na Žižkově (kde bydlím) a okolí, kde by některý z těchto chlebů prodávali. V Tescu na Národní mají sice celkem dobrý chleba, zatím nejlepší, co jsem v Praze objevil (nevím, co je to za značku), ale raději bych objevil a podpořil nějakou malou českou pekárničku. Poradíte? :)

Nejlepší odpověď
ten který je

Můžete zkusit malou prodejnu v Korunní ulici.Je tam i malá pekárna,jen nevím zda tam pečou i chléb.V každém případě za kvalitní pečivo a chléb si budete muset něco připlatit.

Další odpovědi
anonym

Stačí si jen vybrat z 19 odkazů „pekárny Žižkov“ – viz zdroj:

Zdroj: http://www.nel­so.cz/search/?pa­ge=1&what=Peka%C5%99stv%­C3%AD&where=%C5%BDi%C­5%BEkov,+CZ&ty­pe_id=61&g_id=3061412

zjentek

:D ..na sci- fi otázky je úplně jiná rubrika, prý..

with.love

Četla jsem na nějaké stránce (bohužel už nevím kde), že nejlepší chleba mají v Lidlu a že nejvíce vydrží. Také potom kladně hodnotili takový ten kulatý (omlouvám se, že nevím jména :D) chleba z Kauflandu. Chleby koupené v tescu či Bille označené jako ,Konzumní' ale i Šumava nekupujeme vůbec, myslela jsem si, že náš osvedčený Cvrčovický je dobrý, ale ani tem v tomto testu moc neobstál. Pak k chlebu ještě maličkost- prý také vydrží dýl zabalený v utěrce než v sáčku (ale to jsem možná jediná, kdo tento fakt nevěděl :D)

Ivetak95

Ahoj, někdy vyzkoušej https://www.va­sepekarna.cz. Ale pozor, je to návykové. Já od té doby, co jsem si tam jednou koupila svačinu do práce nechodím už jinam. Pečivo mají opravdu úžasné. A musím říct, že i druhý den stále chutná hodně čerstvě. Už mají i docela hodně poboček. V Praze minimálně 6, možná víc, protože se jim opravdu daří.