Andreas

Kde v Praze…

Ahojte, měl bych celkem dva dotazy.

(1) Je sice pomalu po sezóně, ale napadlo mě to až teď. Kam vlastně chodí lidi v Praze sbírat houby(pokuď tací jsou). Přímo v Praze třeba je Kunratický, či Milíčovský les, ale to je spíš kolonáda, než skutečný les. Kam chodí? Jedou někam kousek za Prahu a kam? 🙂
(2) Kde se dá v Praze koupit burčák. Stačil by tip na nějákou vinotéku nebo tak něco. 🙂

A u obou otázek PROSÍM, ne jen tak najít nějáky odkaz na netu, to dovedu taky, chtěl bych nějákou osobní zkušenost…
Doplňuji:
Na Mníšek pod Brdy se teda podívám a nastuduji. Ještě někdo nějaký tip. A co ten burčák? 🙂

Nejlepší odpověď
elektrikář

My jme chodili do lesa v Klánovicich to je tak před 5o lety
Doplňuji:
Nebo jsme jezdili vlakem do Srbska jsou tam v lese opuštěné staré lomy. Z Bráníka byla to romantika parní lokomotivy, na konci plošinka se zábradlím. V sobotu jezdili chataři z prkýnky, a v neděli večer jezdívali trampové a hráli. Byla posílená tramvajová doprava.Byl jsem se tam z nostalgie podívat už tam skoro nikdo nejezdí.

Další odpovědi
ten který je

Já jsem si včera udělal výlet na houby do Mníšku pod Brdy.Je to kousek od Prahy.Hodně lidí jezdí také do Mokrovrat z nádraží Braník.Mohu doporučit,protože je to krásná projíždka vlakem pěknou krajinou.S tím burčákem nevím.Zatím jsem ho viděl prodávat na ulicích.Já ho stejně nepiju.

atriplex

Každou sobotu se burčák prodává na farmářských trzích v Praze 2 (náplavka mezi Palakého mostem a Výtoní). Od devíti ráno do vyprodání.

ReHu

Na burčák nejlépe na Moravu. Já přijela včera. Mňam.
Myslím, že ten co se příváží už není burčák. Jednou jsem ho ochutnala a s burčákem to nemá co dělat. Krom názvu.

Gwen

Velmi slušný burčák prodává vinotéka v Hasově ulici v Modřanech.

Pražáci chodí na houby např. do Krčského lesa a popojíždějí na houby například na Zbraslav a na Jíloviště. Můj syn našel v sobotu pár bedel dokonce i u letiště Točná, když tam s přáteli náhodou skončili, protože je nepustili na nabídnutou a poté nezorganizovanou prohlídku nového Pražského okruhu.