MonkeyKing

Kde v divadle vybrat nejlepší místa?

Na operu nebo koncert vážné hudby!!! V divadle nebo koncertní hale!!!
Místo, které je levné a člověk všechno uslyší.
Levnější jsou většinou na balkónku nebo vzadu.

Nejlepší odpověď
still

Nejlepší, nebo nejlevnější? To nejde spojit. Pro mě jsou nejlepší místa ve třetí až šesté řadě uprostřed, jako ideální beru čtvrtou a pátou. Úplně dopředu nechodím, když herci lítají po jevišti, tak bych si hlavu ukroutil. Dozadu také ne, to pak musím moc zaostřovat a bolí mě z toho oči. Když je plno v mých řadách, radši vyberu pro návštěvu jiný den.

Další odpovědi
led

„Režisérsky rad“ je medzi 6–10 radom. Odtiaľ máte dobrý prehľad o celej scéne, dobrú počuteľnosť. V bližších radoch strácate prehľad, ak nemáte bočnú priestorovú viditeľnosť, čelné ozvučenie vnímate ako hlasnejšie. Je pravda, tu zase na rozdiel od vzdialenejších, vidíte, či herec prská sliny pri texte, alo to si môžem kľudne odpustiť. (svojho času som videla jednu pani, ktorá si každý raz na ten istý titul kupovala iné miesto, v prvom rade chcela vidieť úplné detaily a pot na tvárach účinkujúcich).
Zo zadných radoch máte pocit pozerania maloformátovej plastickej televízie so stíšeným zvukom, asi taký pocit som mala na predstavení Bedári z 30.radu…

Ak chcete dobré miesto, nepozerajte na cenu.
Ak chcete lacný lístok, choďte na „kikirikí“, to bol kedysi najvyšší „študentský“ balkon, kde sa stálo, opierajúc sa o tyč, ako „sliepky na bidle“

Smackdown

Uplně nahoře a uprostřed.

dubraro

Zhruba uprostřed hlediště.