dust8

Kde v ČR rostou vavříny? Může se v nich spát?

Alias jak se říká: Neusnout na vavřínech.

Odpovědi
autacek

Normálně zajdi do marketu, kup tam bobkový list a ten rovnoněrně rozprostři po posteli. Příjemné usínání, dobrou noc.

Drap

U nás rostou vavříny jen ojediněle. Ty co rostou, mají lidé převážně v květináčích a pěstují je jako pokojovky. Pokud si jich dost natrháš, tak by se na nich spát dalo. Toto rčení však ve skutečnosti nemá nic společného, s tím, že by někdo spával na vavřínových větvích. Je to z dob Říma, kdy vítězům ať už sportovním či jiným se dával na hlavu vavřínový věnec. To spaní je jen obrazné.

zjentek

Jde o symboliku. Usnout na vavřínech si může dovolit ten, který UŽ NEMUSÍ závodit. (;

Rokio

Můžeš si vavřín koupit v květinářství jako kbelíkovou rostlinu. Ten z této květiny můžeš otrhat a listy položit na postel. Pak se na lůžko můžeš položit, zamhouřit oka a usnout.

Květinářství se nachází například v maloobchodě Kaufland.

Další možnost je koupit bobkové listy v obchodě.