22aa

Kde v Česku sehnat do Kč 1000 herní konzoli s nahráváním her na SD kartu nebo do paměti v přístroji?

Kde v česku sehnat do 1000 kč herní konzoli s nahráváním her na sd nebo na pamět v přístroji?

Dobrý den.
Mám problém na českých eshopech sehnat konzoli na hry s neomezeným počtem hraní her (s nahráváním na pamět)
Bud jsou všechny ty se stahováním ale je blbý že stojí přes tisíc korun (na to my nemáme)
To co je do litru mají samý intergrovaný starý křápy s omezeným počtem her bud z komunismu nebo z rakouska-uherska´či z německý spolkový republiky (70–80 léta) viz link :https://postov­nezdarma.cz/her­ni-konzole-pxp3?gclid=Cj­wKEAjwlujnBRDl2te­Op_veulQSJAC5bHgt5u­yyJRuPaqk-MspfuAvLzawxLha-nN8iSDFBCFbGdRo­Cinzw_wcB

Odpovědi
anonym

Přiznám se že mám trochu nejasno v tom co vlastně hledáš ale budu se striktně držet slov „do Kč 1000 herní konzoli s nahráváním her na SD kartu nebo do paměti v přístroji“ …

Tomu vyhovuje Raspberry PI 3+ které stojí ~700 Kč, zdroj k němu stojí přibližně 100 Kč (a musí být nejméně 3Amps). K tomu koupíš dva staré usb ovladače taky přibližně za stovku každý a můžeš na SD kartu kterou pak vložíš do RPI3 můžeš umisťovat hry z libovolné herní konzole (tzv ROMs soubory dostupné například zde https://coolrom­.com.au/ ) Na kartu RPI3 je třeba předtím ještě nahrát operační systém RETROPIE, který hraní těchto her umožní, emuluje totiž všechny známé konzole až do playstation 2 (včetně, novější už ne) … celé by tě to mělo stát přibližně tu tisícovku a počet her, které tak budeš moci získat z celé škály podporovaných zařízení (viz úplný seznam zde https://github­.com/RetroPie/Re­troPie-Setup/wiki/Sup­ported-Systems) bude sahat do tisíců aniž by tě to cokoliv stálo navíc.

Pokud ale hledáš příruční konzoli, nikoliv tu k televizoru, což si ale dostatečně neupřesnil, pak zřejmě hledej dál 🙂

22aa

Chci jen dodat to co je v otázce ten link to je ten starej křáp.

22aa

A kde se to dá koupit?
A navíc táta mi za to vypichování furungle na podpaždí mi možná koupí psp za 1700kč.

22aa

Rasppery pi je nej. Jsou tam hry zadara a bez cracku. takže ušetřím pamět ze crack.

anonym

raspberry pi jsou nej prostě proto že je to velmi levný univerzální počítač, který stojí pod tisícovku a dá se na něm emulovat téměř jakákoliv starší konzole. Samozřejmě že to neutáhny hry novějších konzolí, ale třeba playstation 1 ještě ano a na konzolích které ps1 předcházely byly desítky tisíc her, všechny jsou dnes jako abandonware dostupné zdarma.

anonym

současně platí, že toto byly skutečně ještě hry zábavné, ne jako dnešní android hry které jsou orientovány pouze na to aby z dětí vytáhly při hraní peníze ale jakoukoliv hratelnost bohužel postrádají. Z toho důvodu je často lepší zábavné hry hledat na retro konzolích nebo na PC kde mikroplatby neexistují a nedají se jimi hry zkazit.