fcoop

Kde to vlastně žijeme? V Kocourkově?

I když – jak to tak vypadá,byli v Kocourkově logicky,pragmaticky uvažující lidé.

Odpovědnost za své zdraví je podle nejvyšších soudců v rukou chodců, a tak by si občan měl před odchodem z domova zkontrolovat na internetu aktuální zpravodajství o počasí, vybavit se na ztížený pohyb terénem a nikam hlavně nespěchat. Na zledovatělém chodníku se chodec může posouvat jen pečlivým šoupáním nohou. Zbystřit je třeba na schodech, které, nelze-li se jim vyhnout, člověk absolvuje za přispění všech končetin. Důchodce se zřejmě bez turistických hůlek s ostrým bodcem či speciálního chodítka neobejde.(Net)

Budeme muset přizpůsobit svůj pohyb aktuálnímu stavu chodníku,nesmíme mít v zimě letní boty,atd.

Nepotřeboval by někdo „trhnout jak kočku“?

Doplňuji:
To,že si troufnu obout se,jak JÁ!! uznám za vhodné,to bych i pominul. Nakonec – mohu v lednu použít tekuté řetězy – na sandály.(vtip-křečovitý) Ale co postižení,staří lidé a pod.
Ti aby nevystrčili nos z baráku.
V PRVNÍ ŘADĚ – a pak dlouho,dlouho nic – chodníky mají být UKLIZENÉ A POSYPANÉ.
Mám vážně vztek – to je test,kolik toho ještě vydržíme??!!

Nejlepší odpověď
iceT

🙂 …to mi připomíná některé nesmyslné zahraniční zákony-ve stylu -za soulož s klokanem zaplatíte pokutu,atd atd…jistě některé známe.

No ale když si ženská vezme v zimě 10ti a vícecentrimetrové podpatky,(jako že jsem takové sebevrahy viděla)tak se dá očekávat,že si na nich někde nabije ústa,zejména když bude ledovka.Známe přece každoroční hlášky silničářů jak jsou na zimu přepečlivě připraveni,a ve finále je zaskočí pět čísel sněhu…
Faktem je,že to šlo napsat mnohem jednodušeji-třeba-dávejte pozor kam šlapete,zejména na zmrzlém chodníku.
Doplňuji:
Samozřejmě,obout se každý může jak uzná za vhodné,tak jsem to taky myslela,pokud někdo vyrazí do ulic v zimě,tedy když je sníh,na podpatcích,je to jeho věc.Ale potom ať se nediví.
Já se třeba před skoro rokem ptala na odklízení sněhu v ulicích,protože jsem v novinách četla,jak šla starší paní odmést sníh a srazilo ji auto,protože mu to na ledovce nebrzdilo.
Ptala jsem se proto,že třeba u nás před Albertem je v zimě natolik zledovatělý sníh,že je problém dostat se dovnitř pro zdravýho,natož tak pro člověka znevýhodněného stářím nebo zdravotně.Posypaný chodník jsem tam snad nikdy neviděla…

Další odpovědi
hanny 2

Výmysly našich zákonodárců opravdu neznají mezí!Zkouší,co lidi vydrží a to ve všem.Zruší placené lázně,rehabilitace atd.Je to likvidace lidí,veškerých jejich práv a svobod!

Na ledovku si kupte nesmeky!!!

baghira

To, že je odpovědný každý především sám za sebe, je naprosto v pořádku. I to, že v zimě se nosí zimní boty. Spíš by mi připadalo kocourkovské, kdyby to bylo naopak.

lexx

Chápejte, lidi je přebytek, 7 mld. již tedy podle zákona inflace jejich hodnota klesá. Je to kruté, ani já nesouhlasím ale dá se dělat kulový.

fcoop

Příště tedy polopaticky.

baghira

„chodníky mají být UKLIZENÉ A POSYPANÉ“
Když čtu něco podobného, tak si vždycky vzpomenu na svýho souseda v Beskydech, kde mám chalupu. Je mu 70, chodí o francouzské holi, a od chalupy k nejbližší slušné komunikaci má 600 metrů polní a lesní cesty. Bydlí (a chodí) tam celý život. Když je tam jen půl metru sněhu, tak to nestojí za řeč, to není žádná zima. A chodí na nákup i do hospody. Sám by považoval za absurdní chtít po Lesích ČR a majitelích polností, aby mu uklízeli a sypali cestu :)) Na druhou stranu, kdybych mu tam v zimě přišel na návštěvu v polobotkách, tak si o mě právem pomyslí, že jsem idiot.
Ale páni v městě musejí mít uklizeno a posypáno.

fcoop

Někdy vůbec není špatné zkusit se zamyslet a alespoň se snažit částečně pochopit,o co jde.
O ty chodníky jde až v druhé řadě.

baghira

V tom případě je potřeba napsat otázku tak srozumitelně, aby i takový debil jako já pochopil, o co tazateli jde v první řadě.

baghira

V otázce píšeš, že v PRVNÍ řadě mají být uklizené chodníky, a v diskusi, že o ně jde až v druhé řadě. Tak si ty řady srovnej :))))