teufl

Kde studovat matematiku?

Chci studovat matematiku. Může to přesahovat i do informatiky, ale ne moc do fyziky. Proto a taky pro obtížnost nechci na matfyz. Přemýšlala jsem nad favkou, ale i to taní to, co jsem si vysnila. Tak se vás ptám, nějaká jiná vejška (která nani někde na Moravě-maximálně tak v Brně) kam bych mohla jít studovat obecnou matamatiku?

Odpovědi
mosoj

Na Pedagogické fakultě ( třeba tam bude vhodná kombinace aprobací), ale podle psaní nevím. Ono je spojené všechno se vším.

Kelt

V Olomouci je například Přírodovědecká fakulta, kde je možné studovat numericku matematiku, matematickou analýzu. Podobná fakulta je i v Brně a možná i v Ostravě, nebo Opavě. Záleží také zda chceš studovat a matematice se věnovat, jako povolání, nebo zda chceš být učitelka – to bych doporučil Pedagogickou fakultu.
Navštiv stránky jednotlivých škol, případně se jdi podívat na den otevřených dveří.

arygnoc

môžete študovať aplikovanú matematiku, matematickú analýzu, štatistiku, kybernetiku, … – možností je mnoho, len si treba prejsť štúdijné odbory jednotlivých fakúlt (i matfyz).

záleží i na tom, či sa chcete venovať po ukončení štúdia akademickej dráhe alebo praktickému uplatneniu, či prednášaniu matematiky (tam by možno prišlo do úvahy i pedagogické štúdium).