Mucillinka

Kde stojí Oldřichův dub, pod nímž kníže Oldřich potkal Boženu?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Nedaleko Slavětína se nachází městečko a letovisko Peruc, které je naší další zastávkou. Zde si můžeme prohlédnout barokně přestavěný renesanční zámek s plastikami a parkem. Naproti zámku stojí barokní kostel sv. Petra a Pavla, který má cenné vnitřní zařízení. Poblíž stojí fara. Pod zámkem se nachází Boženina studánka. V dolní části obce najdeme Oldřichův dub, kde se podle pověsti seznámil kníže Oldřich s Boženou. První zpráva o tomto místě přináší už Kosmova kronika z 12. stol. Dub je vysoký 30 m, v prsní výši má 7 m a u paty 9,7 m. Můžeme zde také navštívit Muzeum České vesnice.

Zdroj: http://www.ma­vlast.cz/top-vylety.historicke-pamatky-na-dolnim-toku-ohre

Další odpovědi
elektrikář

Za výlet to stojí je tam nádherně pokud rostou houby s prázdnou se nebudete vracet.