Velký Vezír

Kde směnit eura?

Budem s rodinou trávit cestováním měsíc v Německu, je lépe směnit eura zde v nějaké směnárně, či v Německu nebo výběrem v bankomatu tam, co vyjde v nejlepším kurzu? Děkuji za rady a postřehy 🙂

Odpovědi
elkon

Ve směnárně s příznivým kurzem. Bývají to některé malé směnárny.

Dochy

Zjisti si jaký kurs má Tvé banka pro karetní operace a podle toho se zařiď. Rzzdíly mohou být v několika procentech. Bacha, také si dej pozor jaké poplatky se platí za směnu karetní asociaci (VISA,MC). Ty poplatky obvykle najdeš jinde než v kurzovním lístku ☹ a liší se to i podle měny na kterou směňuješ. Eura by měla být snad v pohodě, ale ověř si to.
Bacha pokud ti bankomat nabídne, že ti to naúčtuje rovnou v korunách. Může to být výhodnější než převod Tvou bankou. Ale obvykle není. Ta možnost musí (podle pravidel asociací) jít vždy odmítnout.

autacek

třeba platit i vybírat curve kartou

plastikmuz

Výběr z bankomatu, ale dej si pozor na tohle https://www.y­outube.com/wat­ch?v=9k301M4ZEw0

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.