marketa54321

Kde sledovat novinky v tvorbě webů?

Mám za sebou kurz tvorby webů, který často zmiňuje „dříve se používalo xxx, s nástupem xxx využíváme xxx“…zkoušela jsem najít web, který by byl pravidelně aktualizovaný, co se týče např. novinek v CSS3, HTML5…ale většinou narážím spíš na články staršího data…není mi úplně jasné, kde tedy takovy koder/designér sleduje, co je nového a jestli nevyužívá zastarale techniky? Omluvte prosím hloupou otázku začátečníka.

Odpovědi
anonym

není to náročné, evoluce vývoje webového fronendu není zase až tak komplikovaná

Dnes se prostě používá kombinace ANDGULAR/REAC­T(TypeScript/Dar­t)+HTML5+SCSS

místo CSS se používá SCSS kvůli přehlednosti a snažší udržitelnosti struktury kódu

Místo vanilla javascriptu a jquery se dnes používají typescript či dart a výše zmíněné frameworky angular a react, brzy jistě kompilované do webasembly místo do js.

Do vývoje mobilních aplikací web zasahuje dnešním PWA (serviceworker+ma­nifest)

Edison

Jesli ono není lepší ono obligátnmí učit se, učit se, učit se. Jinak řečeno sledování novinek je dost málo, oproti aktivnímu vyhledávání.

df

Zkus YouTube. Pokud navíc ovládáš angličtinu, tak máš vystaráno.

kelley

Zkus třeba www.itnetwork.cz nebo jecas.cz

anonym

pokud se chcete udržovat v obraze a v aktuální stylu vývoje prostě se ptejte, zde nebo na stackexchange případně se držte v komunitách vývojářů kolem npm/angular/react kteří se zpravidla drží použitými technikami na vrcholu aktuálního vývoje.