Avatar uživatele
marketa54321

Kde sledovat novinky v tvorbě webů?

Mám za sebou kurz tvorby webů, který často zmiňuje „dříve se používalo xxx, s nástupem xxx využíváme xxx“…zkoušela jsem najít web, který by byl pravidelně aktualizovaný, co se týče např. novinek v CSS3, HTML5…ale většinou narážím spíš na články staršího data…není mi úplně jasné, kde tedy takovy koder/designér sleduje, co je nového a jestli nevyužívá zastarale techniky? Omluvte prosím hloupou otázku začátečníka.

Zajímavá 0 před 1603 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
anonym

není to náročné, evoluce vývoje webového fronendu není zase až tak komplikovaná

Dnes se prostě používá kombinace ANDGULAR/REAC­T(TypeScript/Dar­t)+HTML5+SCSS

místo CSS se používá SCSS kvůli přehlednosti a snažší udržitelnosti struktury kódu

Místo vanilla javascriptu a jquery se dnes používají typescript či dart a výše zmíněné frameworky angular a react, brzy jistě kompilované do webasembly místo do js.

Do vývoje mobilních aplikací web zasahuje dnešním PWA (serviceworker+ma­nifest)

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Jesli ono není lepší ono obligátnmí učit se, učit se, učit se. Jinak řečeno sledování novinek je dost málo, oproti aktivnímu vyhledávání.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Zkus YouTube. Pokud navíc ovládáš angličtinu, tak máš vystaráno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Zkus třeba www.itnetwork.cz nebo jecas.cz

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

pokud se chcete udržovat v obraze a v aktuální stylu vývoje prostě se ptejte, zde nebo na stackexchange případně se držte v komunitách vývojářů kolem npm/angular/react kteří se zpravidla drží použitými technikami na vrcholu aktuálního vývoje.

před 1603 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet